Szukaj

Wstrząsające nagranie z Time Square. Samochód nagle zawraca i zaczyna taranować ludzi [+18 WIDEO]

19-05-2017 17:29
Samochód wjechał w tłum ludzi na Time Square Fot. Enzo Mokdad‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wczoraj w centrum Nowego Jorku na Time Square ok. godz 18. czasu lokalnego samochód osobowy wjechał w tłum pieszych na chodniku, zabijając jedną osobę i raniąc ponad dwadzieścia. W Internecie pojawiło się nagranie z kamer monitoringu pokazujące, jak faktycznie wyglądało całe zdarzenie, które początkowo uznano za… wypadek.

Zaledwie godziny po tragedii władze Nowego Jorku i policja podały, że był to „wypadek”, mimo iż świadkowie zdarzenia twierdzili, że kierowca celowo wjechał w tłum ludzi. Nagranie zarejestrowane przez monitoring miejski wyraźnie pokazuje, że o „przypadku” nie może być mowy. Na filmie widać, że kierowca nagle ostro zawraca i taranuje kolejne osoby, jadąc po linii prostej.

Sprawcę zatrzymano zaraz po zdarzeniu. Kierowcą okazał się były wojskowy Richard Rojas, który służył w Marynarce Wojennej i był już notowany przez policję. Służby wykluczyły podłoże terrorystyczne. Na początku sugerowano, że kierowca stracił panowanie nad kierownicą i „niechcący” wjechał w pieszych. Dzisiaj podaje się, że mężczyzna prawdopodobnie znajdował się pod wpływem narkotyków, a „głosy w głowie” kazały mu rozjeżdżać kolejne przypadkowe osoby.

Koniecznie przeczytaj: Nowy film z zamachu w Paryżu. Zastanawiająca reakcja osoby nagrywającej zdarzenie [WIDEO]

Czytaj też: Nowy wątek ws. śmierci Magdaleny Żuk. „Jej śmierć mogła zostać zaplanowana przed wyjazdem do Egiptu”

Warto przeczytać: Nowy odcinek „Ucha Prezesa”. Pojawili się Piłsudski, Gomułka, Goebbels, Napoleon, Mussolini, a nawet… Donald Tusk [WIDEO]

Podziel się