Szukaj

Tajlandia: Akcja ratunkowa dobiegła końca. W tak ekstremalnie trudnych warunkach wydostawano chłopców z jaskini [wideo]

12-07-2018 18:21
Akcja ratunkowa w Tajlandii Fot. ABC News / Twtiter.com / screen Twitter
Podziel się

W ostatnich dniach międzynarodowa opinia publiczna śledziła brawurową akcją ratunkową w Tajlandii. Po dwóch tygodniach od momentu uwięzienia w jaskini, służby przeprowadziły ewakuację chłopców z drużyny piłkarskiej. Na profilu marynarki wojennej Tajlandii opublikowano wstrząsające nagranie okazującą przebieg tej akcji.

Warto przypomnieć, że dwunastu chłopców w wieku 11-16 lat oraz ich 25-letni trener przez dwa tygodnie byli uwięzieni są w kompleksie jaskiń Tham Luang na terenie Tajlandii, tuż po tym, jak nierozważnie weszli do tego niebezpiecznego miejsca. (Więcej: Tajlandia: Służby ratunkowe dotarły do chłopców uwięzionych w jaskini. Przez dziewięć dni czekali oni na ratunek [wideo]).

Choć ostatecznie dla chłopców wszystko zakończyło się szczęśliwie, to jednak nie obyło się bez ofiar śmiertelnych, bowiem w trakcie akcji zginął jeden z nurków. 

Koniecznie przeczytaj: Tajlandia: Służby ratunkowe dotarły do chłopców uwięzionych w jaskini. Przez dziewięć dni czekali oni na ratunek [wideo]

Czytaj też: Dziennikarz TVN zatrzymany w Tajlandii. Miał… utrudniać akcję ratunkową. Sprawa już została wyjaśniona? [foto]

Z relacji mediów, młodzi piłkarze, by móc wydostać się na powierzchnię musieli pokonać kilka kilometrów przez niezwykle kręte i wąskie korytarze. Co gorsza, w większości z nich utrzymywał się wysoki poziom wody. Władze Tajlandii potwierdziły, że podczas akcji ratowniczej dzieciom podano ketaminę – silny i szybko działający środek stosowany w medycynie do znieczulania przedoperacyjnego. Dzięki temu udało się zapobiec ewentualnej panice chłopców. 

Jak widzimy na nagraniu, ratownicy wyciągali chłopców na powierzchnie przy użyciu specjalnych noszy. 

Warto przeczytać: Nietypowa akcja podczas meczu Hiszpanii z Iranem. Piłkarz uratował przestraszonego ptaszka [wideo]

Podziel się