Szukaj

Tajlandia: Akcja ratunkowa dobiegła końca. W tak ekstremalnie trudnych warunkach wydostawano chłopców z jaskini [wideo]

12-07-2018 18:21
Akcja ratunkowa w Tajlandii Fot. ABC News / Twtiter.com / screen Twitter
Podziel się

W ostatnich dniach międzynarodowa opinia publiczna śledziła brawurową akcją ratunkową w Tajlandii. Po dwóch tygodniach od momentu uwięzienia w jaskini, służby przeprowadziły ewakuację chłopców z drużyny piłkarskiej. Na profilu marynarki wojennej Tajlandii opublikowano wstrząsające nagranie okazującą przebieg tej akcji.

Warto przypomnieć, że dwunastu chłopców w wieku 11-16 lat oraz ich 25-letni trener przez dwa tygodnie byli uwięzieni są w kompleksie jaskiń Tham Luang na terenie Tajlandii, tuż po tym, jak nierozważnie weszli do tego niebezpiecznego miejsca. (Więcej: Tajlandia: Służby ratunkowe dotarły do chłopców uwięzionych w jaskini. Przez dziewięć dni czekali oni na ratunek [wideo]).

Choć ostatecznie dla chłopców wszystko zakończyło się szczęśliwie, to jednak nie obyło się bez ofiar śmiertelnych, bowiem w trakcie akcji zginął jeden z nurków. 

Koniecznie przeczytaj: Szaleńczy wyścig z czasem. Trwa akcja ratunkowa Polaka i Francuzki uwięzionych w Himalajach [FOTO]

Czytaj też: Trwa akcja ratunkowa w Gdyni. Norweski statek zaczął tonąć [FOTO + WIDEO]

Z relacji mediów, młodzi piłkarze, by móc wydostać się na powierzchnię musieli pokonać kilka kilometrów przez niezwykle kręte i wąskie korytarze. Co gorsza, w większości z nich utrzymywał się wysoki poziom wody. Władze Tajlandii potwierdziły, że podczas akcji ratowniczej dzieciom podano ketaminę – silny i szybko działający środek stosowany w medycynie do znieczulania przedoperacyjnego. Dzięki temu udało się zapobiec ewentualnej panice chłopców. 

Jak widzimy na nagraniu, ratownicy wyciągali chłopców na powierzchnie przy użyciu specjalnych noszy. 

Warto przeczytać: Niespodziewana akcja w czasie relacji na żywo. Policjanci i strażacy ratują dziecko [WIDEO]

Podziel się