Szukaj

Nagranie zarejestrowane w chwilę po śmierci kierowcy polskiej furgonetki w Calais [WIDEO]

20-06-2017 20:00
wypadek w Calais Fot. gemini48 / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W wyniku wypadku, do którego doszło dzisiaj nad ranem we francuskim Calais zginął kierowca polskiej furgonetki. W Internecie pojawiło się nagranie, które zarejestrowano w chwilę po tym tragicznym wydarzeniu.

Przyczyną śmierci kierowcy polskiej furgonetki była zapora z pni ustawiona przez imigrantów na francuskiej autostradzie A16 w Calais. Około godziny 3.45 nad ranem trzy ciężarówki, które próbowały ominąć przeszkodę, zaczęły gwałtownie hamować. Wtedy w tył jednego z tych pojazdów uderzyła furgonetka Renualt Master o polskich numerach rejestracyjnych. W wyniku zderzenia samochód zapalił się. Kierowca zginął na miejscu. Na razie nie udało się ustalić jego tożsamości.

Koniecznie przeczytaj: Francja: Imigranci zablokowali autostradę i atakowali kierowców

Czytaj też: Atak na Polaków w Calais. „Mężczyzna ruchami pistoletu pokazał nam, że mamy otworzyć drzwi”

W sieci pojawił się film zarejestrowany bezpośrednio po wypadku. Widać na nim ogarniętą płomieniami furgonetkę. Z nagrania można wywnioskować, że kierowca nie miał szans na uratowanie się. Lokalne media informują, że mężczyzna konał w męczarniach - spłonął żywcem.

Francuska policja niedługo po zdarzeniu aresztowała dziewięciu imigrantów z Erytrei.

W Calais, gdzie do niedawna znajdował się ogromny obóz z nielegalnie koczującymi imigrantami, nadal dochodzi do ataków na kierowców. Imigranci z Afryki i Bliskiego Wschodu, którzy napadają na ciężarówki, usiłują przedostać z Francji do Wielkiej Brytanii.

Warto przeczytać: Film, który pokazuje jak zmieniła się Francja w wyniku otwartej polityki imigracyjnej [WIDEO]

Podziel się