Szukaj

Szokujący apel naukowca: Stwórzmy na terenie Francji muzułmańskie państwo z prawem szariatu

18-11-2017 23:24
Imigranci w Paryżu Fot. Last Resort TV / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Polityka imigracyjna prowadzona przez Francję powoduje coraz poważniejsze problemy. Są one zauważane przez tamtejsze elity intelektualne, które w związku z tym zaczynają wysnuwać coraz to bardziej kuriozalne propozycje ich rozwiązań.

Niedawno znany francuski profesor Christian de Moliner wystąpił z apelem o utworzenie państwa muzułmańskiego na terytorium Francji. W uzasadnieniu swojej propozycji naukowiec zwrócił uwagę na zaistniałe w tym kraju zjawisko, które polega na powstaniu drugiego, alternatywnego społeczeństwa będącego w opozycji do tego głównego. Ludzie należący do grup muzułmańskich nie utożsamiają się z charakterystycznym francuskim liberalizmem, gdyż zdecydowanie bardziej wolą prowadzić życie w oparciu o swoje wartości religijne, niż przestrzegać miejscowe prawo:

Koniecznie przeczytaj: Imam przekonuje, że według prawa szariatu można ożenić się z własną… córką [WIDEO]

Czytaj też: Bangladesz: Imam stwierdził, że według prawa szariatu kobiety nie powinny pracować w rolnictwie. Za swoje słowa odpowie przed sądem

Zamiast zasłaniać twarz lub przyjmować niewyobrażalne środki w demokracji (emigracja, przymusowe eksmisje najbardziej radykalnych), dlaczego nie ustanowić podwójnego systemu prawa we Francji?(…) Nigdy nie uda nam się nawrócić 30 proc. muzułmanów, którzy domagają się wprowadzenia prawa szariatu. Teraz zezwalamy na segregację, której nie nazywamy wprost. 

Naukowiec uważa, iż obecny prezydent kraju nie jest stanie rozwiązać tego problemu, a jedynie będzie oczekiwał, że sprawy same się ułożą. Takie ignorowanie problemu może zakończyć się tragicznie, gdyż wojna domowa będzie wtedy nieunikniona:

Nigdy nie będziemy w stanie wykorzenić radykalnego islamizmu. Podczas gdy my nie jesteśmy jeszcze w otwartej wojnie, wierni Proroka już się przegrupowują w strefach gdzie czasami są one rządzonych specjalnymi regułami.

Z tego właśnie powodu profesor Christian de Moliner zaapelował o stworzenie takiego rodzaju państwa, które miałoby jedno terytorium, centralny rząd, ale byłoby zamieszkiwane przez ludzi dwóch narodowości: Francuzów żyjących według obecnych norm prawnych i muzułmanów, których obowiązywałoby prawo szariatu:

System ten obejmowałby szkoły oraz szpitale zarezerwowane dla wierzących, a co za tym idzie, również tworzenie lokalnych komitetów, które będą nimi zarządzać niezależnie. Rada ulemów ustali prawo religijne, ale autonomia na tym się zakończy.(…) Jest oczywiście wykluczone, że zarodkowy rząd muzułmański osiedli się we Francji. Ten system działał bez większych problemów w latach 1890-1940 w Algierii.

Warto przeczytać: Gerard Depardieu twierdzi, że imigranci są... „jedyną szansą” dla Europy

Podziel się