Szukaj

Koszmarne odkrycie na Morzu Śródziemnym. Na łodzi imigrantów znaleziono ciała 26 dziewcząt

08-11-2017 17:01
Imigranci Fot. Irish Defence Forces / wikimedia.org / CC BY 2.0
Podziel się

Włoskie służby prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 26 nastoletnich dziewcząt, które odnaleziono na imigranckiej łodzi płynącej po Morzu Śródziemnym. Prawdopodobnie pochodziły one z Nigerii i Nigru.

Według dotychczasowych ustaleń śledczych dziewczyny były w wieku 14-18 lat. Obecnie sprawdzane jest, czy znalezione nastolatki były torturowane, a następnie wykorzystywane seksualnie. Prokuratorzy podejrzewają, że zostały one zgwałcone, a następnie zamordowane podczas podróży przez Morze Śródziemne. Wstępne oględziny wykazały ślady brutalnych gwałtów. Ustalono także, że przyczyną śmierci ofiar nie było utonięcie.

Koniecznie przeczytaj: Dramat. Angielska policja walczy z handlem ludźmi... malując paznokcie [WIDEO]

Czytaj też: Włochy: Kierowca nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył przed sobą na drodze [WIDEO]

Włoska policja podejrzewa, że najprawdopodobniej padły one ofiarą nigeryjskich handlarzy ludźmi, którzy zajmują się masowym transportem afrykańskich kobiety do Europy Zachodniej, gdzie następne zmusza się je do świadczenia usług seksualnych. Według statystyk opublikowanych przez ONZ aż 80% przywożonych z Nigerii kobiet staje się niewolnicami.

Jak przekazała szefowa włoskiej policji Lorena Cicotti, planowana sekcja zwłok pozwoli na potwierdzenie przyczyn zgonu tych dziewcząt.

Niewielka gumowa łódź płynąca po Morzu Śródziemnym został odnaleziona przez hiszpański statek przepływający okolicy. Znajdowali się na niej, oprócz martwych nastolatek, także żywi imigranci. Część z nich jest przesłuchiwana.

Według statystyk podanych przez hiszpańskie władze, tylko w ten weekend odnaleziono na Morzu Śródziemnym aż 400 imigrantów z Afryki. Wśród nich było 52 dzieci oraz 90 kobiet.       

Warto przeczytać: Włochy: dwóch imigrantów zaczęło się bić na oczach przechodniów. Nagle, jeden z nich wyciągnął broń [WIDEO]

Podziel się