Szukaj

Na eBayu wystawiono na sprzedaż niemowlę. Rodzice to uchodźcy

13-10-2016 21:30
Niemowlę wystawione na aukcję na eBayu Fot. eBay / eBay / screen
Podziel się

Na aukcji internetowej na niemieckim eBayu wystawiono na sprzedaż 40-dniowe niemowlę, które „wyceniono” na 5 tys. euro. „Oferta” widoczna była przez 30 minut, później usunęli ją administratorzy serwisu. O sprawie zawiadomiono policję, która szybko dotarła do rodziców dziecka. Okazało się, że są nimi uchodźcy mieszkający w Duisburgu.

Oferta sprzedaży 40-dniowego niemowlęcia imieniem Maria pojawiło się w czwartek na niemieckim eBayu. Dziennik „Westdeutsche Allgemeine Zeitung”, który natrafił na aukcję, szybko nagłośnił sprawę w Internecie. Na skutek skarg, serwis aukcyjny anulował ofertę sprzedaży niemowlęcia i zawiadomił policję. Śledczy ustalili, że rodzicami dziecka są uchodźcy mieszkający w Duisburgu (Nadrenia Północna-Westfalia).

Koniecznie przeczytaj: 22-latka z Małopolski chciała sprzedać swoje dziecko. Wyceniła je na… 2 tys. zł

Czytaj też: Real Madryt wprowadził ograniczenia w sprzedaży biletów dla Polaków

Niemowlę zostało odebrane parze imigrantów i przekazane do Jugendamtu, czyli urzędu ds. dzieci i młodzieży. Policja bada dalsze okoliczności sprawy, w szczególności to, czy aukcja miała być żartem (dostęp do komputera mieli mieć także inni domownicy), czy może rzeczywiście imigranci chcieli wzbogacić się, sprzedając własne dziecko.

Warto przeczytać: „Gaz na uchodźców” - niecodzienne narzędzie do obrony przed imigrantami

Podziel się