Szukaj

Możesz się zdziwić. Muzułmański „uczony” odkrył przyczynę raka [WIDEO]

03-10-2017 13:30
Muzułmański uczony wyjawia przyczynę raka Fot. Paul Golding / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Islamscy duchowni nieraz zaskakiwali swoimi absurdalnymi teoriami. Tym razem Szejk Saad Al-Atik z Arabii Saudyjskiej postanowił ostrzec, z jakimi niebezpieczeństwami, według niego, wiąże się rozpowszechnianie zdjęć w internecie.

Dyskusja w programie saudyjskiej telewizji rozpoczęła się od poruszenia niezwykle ważkiego problemu społecznego.

Wiele kobiet, naszych sióstr i córek dekoruje potrawy nie dla radości męża, dzieci, czy rodziny, tylko po to, by zrobić zdjęcie. To bardzo ważne, by to przedyskutować – zauważył prowadzący audycję w stacji tv Al-Ahwaz.

Szejk Saad Al-Atik przyznał mu rację.

Niektóre kobiety, niech Allah je błogosławi, przywiązuje dużą wagę do dekorowania potraw, które przygotowują. Spędzają godziny na wymyślnym wykrajaniu ogórka, czy pomidora. A wszystko po to, by ludzie mogli to zobaczyć. Ale nigdy nie robią tego dla męża, czy dzieci – zauważył uczony.

Koniecznie przeczytaj: Saudyjski następca tronu zapowiada naprawdę radykalną zmianę. Jeśli dojdzie do skutku, będzie to wręcz rewolucyjny zwrot w świecie islamu

Czytaj też: Do meczetu w czasie modlitwy wbiegł pies. No i się zaczęło… [WIDEO]

Gdyby nie te wszystkie aplikacje, jak snapchat, nigdy by tego nie robiły – dodał Saad Al-Atik, znajdując źródło problemu.

Niestety, i to jest fakt, wielu ludzi dotyka z tego powodu zazdrość. Na Allaha, spotkałem się z przypadkami raka wywołanymi bezpośrednio przez zdjęcia zamieszczane w mediach społecznościowych – ujawnił islamski uczony.

Na Allaha, widziałem to na własne oczy. Dzieci dostają raka z powodu zdjęć rozpowszechnianych w sieci – przekonywał Szejk Saad Al-Atik, który wskazał także na inne niebezpieczeństwo.

Przez zdjęcia mogą być przenoszone czary. Dowodem jest to, iż jeśli zrobię komuś zdjęcie i rzucę na nie czary, to równocześnie rzucę na tę tę osobę. Czemu więc ciężko nam uwierzyć, że czarownica może pobrać twoje zdjęcie z konta w mediach społecznościowych i wydrukować je i rzucić przez nie czary – stwierdził Saudyjczyk.

Warto przeczytać: Prokuratura Krajowa odpowiada na przecieki medialne i podaje przyczynę śmierci Magdaleny Żuk. To już koniec śledztwa?

Podziel się