Szukaj

Islamski szejk Junus Katharda o świętach Bożego Narodzenia: „Składanie życzeń jest gorsze niż morderstwo” [wideo]

27-12-2018 16:20
Islamski szejk Junus Katharda Fot. MEMRI / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W sieci pojawiło się nagranie ukazujące kontrowersyjne wystąpienie muzułmańskiego szejka Junus Katharda. Mężczyzna podczas spotkania z kanadyjską islamską młodzieżą przekonywał, że nie należy składać bożonarodzeniowych chrześcijanom, ponieważ jest to grzech cięższy od zabójstwa.

Junus Katharda podczas swojego wystąpienia tłumaczył, że nie wolno składać chrześcijanom życzeń, ponieważ czczą innego boga niż Allah:

Są tacy, którzy powiedzą im „wesołych świąt Bożego Narodzenia”. Czego im gratulujecie? Czy to są życzenia z okazji narodzin Pana? Czy jest to do przyjęcia dla muzułmanina? Czy teraz aprobujecie ich przekonania?

W dalszej części swojego przemówienia szejk stwierdził, że składanie bożonarodzeniowych życzeń jest grzechem cięższym od zabójstwa:

Koniecznie przeczytaj: ZNP wydało poradnik dla szkód. Radzi w nim, jak uczniowie powinni świętować Boże Narodzenie

Czytaj też: Kinga Rusin skrytykowała organizatorów szczytu klimatycznego w Katowicach. „O Boże” [foto]

Jeśli ktoś popełniłby każdy główny grzech – cudzołóstwo, interes, kłamstwo, morderstwo… Jeśli ktoś miałby popełnić te wszystkie grzechy, żaden z nich nie będzie większym przewinieniem niż życzenia dla niemuzułmanów podczas ich fałszywych świąt religijnych.

Co ciekawe, Junus Katharda jednocześnie zaznaczył, że nie nawołuje do przemocy wobec chrześcijan:

Nie mówię i nigdy nie powiedziałem: wyjdźcie i zabijcie ich… Nie! Ponieważ Bóg mówi nam, aby nie dopuścić do wrogości, która może istnieć między ludźmi.

Warto przeczytać: Barbara Poleszuk opuściła więzienie: „Nikomu nie życzę takiego doświadczenia” [foto+wideo]

Podziel się