Szukaj

Hipokryzja burmistrza Londynu. Nie potępił zamachów terrorystycznych, ale domaga się kolejnych przeprosin za masakrę w Indiach

08-12-2017 18:23
Sadiq Khan Fot. Sadiq Khan / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Muzułmański mer Londynu, Sadiq Khan, który obecnie przebywa w Jallianwala Bagh w Indiach, opublikował na Twitterze oświadczenie, w którym wezwał władze brytyjskie, by te przeprosiły za dokonaną w tym miejscu masakrę na ludności cywilnej.

W kwietniu 1919 roku w Jallianwala Bagh w Indiach, przybywający tam ze swoim oddziałem gen. Reginald Dyer zakazał wszelakich spotkań i zgromadzeń publicznych. Jego rozkaz nie dotarł jednak do wielu osób. Dziesiątki tysięcy ludzi jak co roku przybyły na tradycyjne święto. Gdy tłumy przybyły na miejsce i zatrzymały się w miejscowym parku, niedługo potem rozpoczęła się demonstracja przeciwko przymusowemu wcielaniu indyjskich mężczyzn do armii. Wówczas gen. Dyer  nakazał, by żołnierze otoczyli to miejsce, a następnie wydał rozkaz, by otworzono ogień do manifestantów. W wyniku ostrzału zginęło 379 osób, a kilka tysięcy zostało rannych.

Koniecznie przeczytaj: Wielka Brytania i Stany Zjednoczone wspierają ISIS? BBC donosi o tajemniczej ewakuacji bojowników Państwa Islamskiego

Czytaj też: „W pewnym sensie jestem salafitą i dżihadystą”. Burmistrz Rotterdamu swoją wypowiedzią zszokował holenderską opinię publiczną

Wielka Brytania już wielokrotnie przepraszała za tą dokonaną zbrodnię. Została ona bardzo mocno potępiona ówczesnego przez Sekretarza Wojny, Winstona Churchilla i byłego premiera H. Asquitha. Ponadto pod miejscowym pomnikiem hołd ofiarom tej masakry oddali również królowa Elżbieta II w 1997 roku, a także 16 lat później ówczesny szef rządu David Cameron.

Oświadczenie i wezwanie skierowane do brytyjskich władz spotkało się z dużą falą krytyki. W odpowiedzi na apel burmistrza Londynu, publicystka Katie Hopkins napisała:

Wzywam mera Londynu Sadiqa Khana do pełnego i oficjalnego przeproszenia za masakry na Westminster Bridge i London Bridge w 2017 roku. Niech przeprosi za tych wszystkich, którzy stracili życie w przerażających masakrach dokonanych przez islamskich terrorystów.

Dotychczas burmistrz Londynu nie potępił zamachów terrorystycznych dokonywanych przez jego współwyznawców, natomiast przypomniał sobie o zbrodni, za którą już wielekrotnie przepraszano. Trudno to inaczej nazwać niż hipokryzja.

   

 

Warto przeczytać: Afrykański biskup konwertował na islam i przekształcił kościół w meczet. Kuriozalny powód zmiany wiary [WIDEO]

Podziel się