Szukaj

Muzułmańska odpowiedź na... zamachy terrorystyczne. Islam jako „religia pokoju” [WIDEO]

02-06-2017 11:24
Spot z Arabii Saudyjskiej - muzułmańska odpowiedź na zamachy terrorystyczne Fot. Zain / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Zain, firma telekomunikacyjna z Arabii Saudyjskiej wypuściła spot, w którym próbuje ocieplić wizerunek muzułmanów i pokazać islam jako pokojową religię. Film, który ma być odpowiedzią na zamachy terrorystyczne cieszy się ogromną popularności na Bliskim Wschodzie i ma już ponad 3 mln wyświetleń.

W klipie widzimy terrorystę, który przygotowuje się do przeprowadzenia zamachu. Kiedy muzułmanin z przyczepionymi do ciała materiałami wybuchowymi wychodzi na miasto spotyka kolejne ofiary zamachów, które przekonują go, że Allah jest miłością. W spocie wystąpili zarówno aktorzy, jak i prawdziwe ofiary zamachów dokonanych przez muzułmańskich ekstremistów.

Z tekstu piosenki śpiewanej przez kuwejcką gwiazdę, Hussaina Al Jassmia, dowiadujemy się, że w konfrontacji z wrogiem należy odpowiadać pokojowym nastawieniem, a przemoc „bombardować” za pomocą miłosierdzia.

Koniecznie przeczytaj: Według amerykańskich badaczy za pół wieku islam opanuje świat

Czytaj też: USA: Przeszedł na islam i od razu… zabił dwóch „niewiernych”

Bez wątpienia spot ma pokazać, że nie należy obwiniać islamu za kolejne dokonywane przez muzułmanów zamachy. Pytanie tylko, czy nie jest to celowe mijanie się z prawdą. Wielu byłych wyznawców Allaha, a także specjalistów od terroryzmu i spraw bliskowschodnich ma na ten temat zupełnie inne zdanie. Warto posłuchać w tym kontekście wypowiedzi byłego muzułmanina z Maroka, który tłumaczy, że islam wcale nie jest „religią miłości”: Były muzułmanin mówi, czym naprawdę jest islam [WIDEO PL].

Warto przeczytać: Jordański szejk: albo kraje Zachodu przyjmą islam, albo podporządkują się jego prawom [WIDEO]

Podziel się