Szukaj

Muzułmanka w „Playboyu”? Kontrowersyjna okładka magazynu

29-09-2016 17:23
Noor Tagouri w Playboy, 2016 Fot. Noor Tagouri / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W najnowszym wydaniu „Playboya” szykuje się spora kontrowersja. Wszystko za sprawą 22-letniej Noor Tagouri, dziennikarki serwisu Newsy.com, która jako pierwsza muzułmanka ukaże się na łamach czasopisma ubrana w hidżab. Już teraz jej postawa wywołuje na całym świecie skrajne opinie.

Od pewnego czasu „Playboy” mocno zmienia swój wizerunek. Po tym jak na początku roku magazyn zrezygnował z publikowania całkiem nagich zdjęć, teraz znowu jest o nim głośno. W październikowym numerze ukaże się sesja z 22-letnią Amerykanką z libijskimi korzeniami, która zaprezentuje się ubrana w dżinsy, trampki, skórzaną kurtkę oraz hidżab czyli tradycyjne muzułmańskie nakrycie głowy

Sesja wywołuje duże emocje, a sama modelka zyskała już wielu zwolenników, jak i przeciwników. Negatywne komentarze pochodzą głównie ze świata islamu, którego przedstawiciele uważają „Playboya” za niewłaściwe miejsce dla muzułmanki. Z drugiej strony wiele osób chwali Tagouri za odważną decyzję, szczególnie w kontekście bardzo restrykcyjnego w stosunku do kobiet prawa szariatu.

Koniecznie przeczytaj: Żydzi domagają się przyjmowania muzułmańskich uchodźców w USA

Czytaj też: Muzułmanin zgwałcił własną córkę, bo uznał, że jest… zbyt europejska

Czasopismo już pod koniec zeszłego roku zapowiedziało zmianę profilu gazety, uznając zdjęcia nagich kobiet za „passé”. Charakter publikowanych fotografii ma zostać dostosowany do amerykańskiego prawa, w wyniku czego byłyby one dostępne dla osób powyżej 13. roku życia. Dyrektor zarządzający magazynu Scott Flanders chce, aby pismo przyciągnęło aktywnych zawodowo mężczyzn, którzy mogliby czytać je w pracy.

Pomimo kolejnych prób dopasowania się do światowych trendów, sytuacja ekonomiczna pisma ciągle się pogarsza. Podczas gdy w 1975 roku gazeta osiągała sprzedaż w wysokości 5,6 mln egzemplarzy, obecnie liczba ta spadła do skromnych 800 tysięcy.

Warto przeczytać: Merkel wygwizdana przez tłum, który nazwał ją zdrajczynią

Podziel się