Szukaj

Muzułmanka cieszy się, że mąż ją bije. „To mnie uszczęśliwia” [WIDEO]

31-03-2017 22:00
Muzułmanka cieszy się, że mąż ją bije Fot. Julie Lenarz / Twitter / screen Twitter
Podziel się

„Mężczyzna, który nie bije swojej żony nie jest mężczyzną” – przekonuje młoda muzułmanka z Algierii, która z nieukrywaną radością przyznaje, że jej mąż nie stroni od przemocy względem niej. Sami mężczyźni, wypowiadający się w ulicznej sondzie, również mieli podobne poglądy w tej kwestii.

Wyznawcy islamu stanowią w Algierii ponad 97% ludności kraju. Religia odgrywa znaczącą rolę w życiu muzułmanów, określając między innymi relacje między mężczyzną a kobietą. Na podstawie danych algierskiego ministerstwa zdrowia i informacji zebranych przez UNICEF stwierdzono, że aż 60% Algierek uważa, że ich mąż ma prawo je bić. Według statystyk algierskiej policji ponad 8 tys. kobiet w tym kraju było ofiarami przemocy domowej tylko w 2016 r.

Koniecznie przeczytaj: „Czy islam zagraża Europie?”. Absurdalna odpowiedź „kulturoznawczyni” i genialna riposta prowadzącego [WIDEO]

Czytaj też: Mamed Chalidow „Islam zabrania bicia po twarzy. Nie wolno wyrażać agresji i bić ludzi” [WIDEO]

Co ciekawe, przynajmniej niektóre muzułmanki wcale nie są zmartwione takim stanem rzeczy… Młoda Algierka odpowiadając na pytanie dziennikarza, mężczyzn bijących swoje żony określiła jako „męskich”. Jak sama przekonywała, to że mąż ją bije, stanowi dla niej powód do radości.

Swoje zdanie wyrazili także mężczyźni, którzy opowiadali o biciu żony jako o czymś zupełnie normalnym.

Bije swoją żonę kiedy mnie mocno zdenerwuje – powiedział młody Algierczyk. Drugi mówił, że używa przemocy wobec żony, kiedy np. nie wszystko w domu jest gotowe po jego powrocie z pracy. Z kolei trzeci stwierdził, że bicie żony „jest czymś logicznym” oraz pozwala „naprostować” kobietę, która popełniła jakieś błędy.

Warto przeczytać: Manipulacja TVN-u na temat Romów. „Po przejściu na islam przestali kraść”. Jak było naprawdę? [FOTO]

Podziel się