Szukaj

Monitoring zarejestrował, jak muzułmanin podcina gardło chrześcijaninowi. Była to „kara” za sprzedaż alkoholu [WIDEO +18]

09-01-2017 11:29
Muzułmanin podcina gardło chrześcijaninowi Fot. نجوم العرب / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Do tego przerażającego morderstwa doszło 2 stycznia w Aleksandrii w Egipcie. 48-letni muzułmanin Adel Suleiman poderżnął gardło 45-letniemu koptyjskiemu chrześcijaninowi Josephowi Lamowi, tylko dlatego, że ten był właścicielem sklepu, w którym można było kupić alkohol.

Morderstwo popełnione przez muzułmanina zarejestrował monitoring. Właściciel sklepu siedział przed nim, odwrócony plecami do ulicy. Na nagraniu widać, jak mężczyzna z brodą zakrada się z tyłu do niego, chwyta głowę sklepikarza i podrzyna mu gardło. Adel Suleiman zmarł zaraz po ataku na skutek wykrwawienia się.

Uważa się, że morderca był salafitą, przedstawicielem radykalnego odłamu islamu. Salafici w sposób bardzo restrykcyjny podążają za naukami Mahomeda i „bronią” islamu od „zgorszeń” popełnianych przez „niewiernych”. Morderca miał też charakterystyczną brodę ze zgolonymi wąsami, która noszona jest przez salafitów.

Koniecznie przeczytaj: Były muzułmanin mówi, czym naprawdę jest islam [WIDEO PL]

Czytaj też: PILNE: Polak podciął sobie gardło w sądzie w Wielkiej Brytanii

Policyjny raport z zeznaniami wskazuje na to, że atak motywowany był przesłankami religijnymi – miała to być kara za „sprzeczną z islamem i szariatem sprzedaż alkoholu”.

Warto przeczytać: Przerażające nagranie. Muzułmanin chciał obciąć swojej żonie głowę w biały dzień w środku miasta [+18 WIDEO]

Podziel się