Szukaj

Muzułmanin, który zerwał krzyż z cerkwi w 2004 roku, zmarł po bardzo ciężkiej chorobie. Jego bliskich spotkał podobny los [WIDEO]

23-11-2017 14:58
Pogrom w Kosowie Fot. Eparhija Rasko-prizrenska / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Albańczyk Alem Kurti podczas pogromu Serbów w Kosowie w marcu 2004 roku publicznie zerwał i zrzucił na ziemię krzyż z cerkwi św. Eliasza w Podujevie. Według tamtejszych mediów rodzinę muzułmanina dosięgła właśnie „kara Boża”.

Alem Kurti był inicjatorem kilku innych pogromów etnicznych. Dzięki temu stał się dla miejscowych muzułmanów prawdziwym bohaterem narodowym. Jak podaje serbski portal Srbijajavlja niedługo po sprofanowaniu cerkwi bardzo cierpiał z powodu raka wątroby i płuc. Dramat spotkał również jego najbliższych, bowiem siostra znalazła się w stanie agonalnym, zaś jego rodzice bardzo poważnie zachorowali.

Wiadomość o nieszczęściu, które spadło na rodzinę Albańczyka odbiła się szerokim echem w Serbii. Tamtejsze media sugerują wprost, że Kurtiego dosięgła „kara Boża” za to, że ośmielił się publicznie sprofanować chrześcijańską świątynię.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmanin mieszkający w Niemczech: „Nie służę temu państwu. Jestem wrogiem tego państwa - Na co jeszcze czekamy?” [wideo]

Czytaj też: To się nie mieści w głowie. Szokująca decyzja władz Czerwonego Krzyża. Nie uwierzycie, co im przeszkadza...

Protojerej Trajan Kojin z cerkwii św. Marka, który był świadkiem tego zdarzenia wspomina:            

Te sceny, kiedy zrywał Krzyż z cerkwi na oczach wiwatującego tłumu, który potem podpalił świątynie, wryły się w pamięć nas wszystkich, którzy wtedy tam byliśmy”. Jak podają serbskie media nie chce on jednak jednoznacznie przyznać, czy ten dramat rodzinny należy postrzegać jako „karę Bożą”.

Innego zdania jest tamtejszy proboszcz świątyni Velja Stojkovic, który stwierdził, że Albańczyka dosięgła Boża sprawiedliwość już podczas życia na ziemi:

Kurti był inicjatorem wielu zbrodni w tych latach. Bóg ostrzega nas, ze nie można w ten sposób igrać ze świątyniami. Niech Albańczycy dobrze zapamiętają to ostrzeżenie”. 

Poniżej nagranie z pogromu w Kosowie:

 

 

Warto przeczytać: Australia: Muzułmanin niszczy mural przedstawiający Jezusa. Twierdzi, że w ten sposób broni swojej religii [WIDEO]

Podziel się