Szukaj

Muzułmanie uważają, że Berlin jest ich. Ich zdaniem, to samo czeka Polskę. Ale jedno zdanie wypowiedziane przez Polaka ich rozwścieczyło [WIDEO]

17-07-2017 14:28
muzułmanie w Berlinie Fot. Tomasz Kucharski / youtube / screen YouTube
Podziel się

Podczas antyislamskiej demonstracji w Berlinie, Polak rozmawiał z miejscowymi muzułmanami. Zarzucali Polsce rasistowski, prawicowy radykalizm. „W Polsce jest spokój, bo was tam nie ma” – skomentował Polak.

Nagranie wykonano, kiedy w Berlinie odbyła się demonstracja pod hasłem „Przyszłość dla Europy”, zorganizowana przez działaczy niemieckiej odnogi ruchu identytarystycznego Identitäre Bewegung.

Kilkuset demonstrantów skandowało antyimigracyjne hasła. Słychać było m.in. „Berlin jest nasz!”.

Manifestacji przyglądała się grupka muzułmanów, osłaniana przez policję. Byli wyraźnie niezadowoleni.

Jak oni mogą tak mówić! Ilu berlińczyków stąd pochodzi? Dwóch, góra trzech na dziesięciu – mówi jeden z mężczyzn. – Wszyscy jesteśmy berlińczykami, to nasze miasto.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmanie urządzili polowanie w centrum miasta. „Zwierzyną” byli biali chrześcijanie. „Dlaczego nie jesteś muzułmaninem?”

Czytaj też: Europejscy muzułmanie nie chcą potępić terroryzmu

Mężczyźni głośno wyrażali swoje oburzenie wobec oskarżeń, że Niemcy tracą swój kraj na ich rzecz. Przekonywali, że imigranci stanowią coraz liczniejszą grupę także w innych krajach europejskich.

Wymieniając je, wspomieli także o Polsce. Według nich, w naszym kraju panuje rasistowski, prawicowy ekstremizm.

W tym momencie w dyskusję z muzułmanami wdał się nagrywający całą sytuację Polak.

U nas jest spokojnie, bo was tam nie ma – skomentował. – I nie będzie. Gdziekolwiek pojawicie się w większości, próbujecie zaprowadzać prawo szariatu. Na to się nie zgadzamy.

Zaostrzającą się dyskusję zakończyli policjanci, nakazując Polakowi oddalenie się i zaprzestanie nagrywania.

Warto przeczytać: Pierwszy Polak-dżihadysta stanie przed sądem. W szeregach islamistów w Syrii walczył przez rok. Nie przyznał się do winy

Podziel się