Szukaj

Muzułmanie urządzili polowanie w centrum miasta. „Zwierzyną” byli biali chrześcijanie. „Dlaczego nie jesteś muzułmaninem?”

28-07-2017 19:41
Muzułmanin o ślubie z 9-letnią dziewczynką YouTube / screen YouTube
Podziel się

Trzej młodzi muzułmanie stanęli przed sądem za napaści, jakich w Liverpoolu dopuszczali się wobec przechodniów. Wybierali białych. Przed atakiem swoje ofiary pytali, czy są muzułmanami.

Do napaści doszło w marcu ubiegłego roku. Dopuściło się ich trzech mężczyzn: 24-letni Amin Mohmed, 20-letni Mohammed Patel oraz 19-letni Faruq Patel. Dwaj pierwsi bili swoje ofiary, trzeci wszystko filmował.

Ofiary nie były przypadkowe. Zanim młodzi muzułmanie zaatakowali, pytali wytypowaną osobę, czy wyznaje islam. Kiedy usłyszeli odmowną odpowiedź, przypuszczali brutalny atak. Do jednej z ofiar Amin Mohmed miał krzyczeć: „Dlaczego nie jesteś muzułmaninem?”

Koniecznie przeczytaj: Tak muzułmanie przejmują angielskie miasta. Wymowny napis w Birmingham to tylko jeden z wielu przykładów [FOTO]

Czytaj też: Polak, który w londyńskim metrze bronił dziewczynę przed muzułmankami, jest oskarżany o rasizm

Sąd Liverpool Crown Court uznał, że ataki miały wyraźnie rasistowski kontekst i były motywowane nienawiścią do innych wyznań i grup etnicznych. Co ciekawe, do takiego orzeczenia przyczynił się inny muzułmanin – Edris Nosrati, który jako świadek napadów, próbując powstrzymać agresorów, sam został przez nich poturbowany.

Dwaj starsi muzułmanie zostali skazani na 42 tygodnie więzienia, zaś najmłodszy – na 18 tygodni. Sąd nie uznał za okoliczność łagodzącą argumentu, że w chwili dokonywania napaści byli pod wpływem alkoholu.

Warto przeczytać: Jak muzułmanie leczą alkoholizm? Islamski duchowny opowiada pewną historię, która wiele mówi o wyznawcach Allaha… [WIDEO]

Podziel się