Szukaj

Zdumiewający rytuał nagrany w angielskim meczecie. Muzułmanie uderzają się pięściami po głowie [WIDEO]

25-09-2017 14:47
Muzułmanie uderzają się w meczecie, UK Fot. OnlineMagazin / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Kultura islamu potrafi zszokować i wprawić w zdumienie jednocześnie. Tym razem niecodzienną praktykę w angielskim meczecie zarejestrował potajemnie jeden z kierowców ubera.

Na krótkim nagraniu widzimy lamentujących muzułmanów, którzy dokonują wobec siebie niezrozumiałych aktów przemocy. Dorośli mężczyźni, ale także chłopiec w wieku szkolnym, uderzają się pięściami po głowie. Wyznawcy Allaha robią to w taki sposób, aby zadać sobie jak największy ból.

Koniecznie przeczytaj: Do meczetu w czasie modlitwy wbiegł pies. No i się zaczęło… [WIDEO]

Czytaj też: Francja: Muzułmanie blokują ulicę, policja ich ochrania, a imam wzywa do... zabijania niewiernych [WIDEO]

Być może rytuał związany jest ze świętem Aszura, obchodzonym 10 dnia muzułmańskiego miesiąca muharram, które jest jednym z najważniejszych świąt szyitów i ma na celu upamiętnienie męczeńskiej śmierci wnuka Mahometa, Husajna ibn Aliego. Szyici organizują wtedy procesje z lamentami, niektórzy z nich biczują się i uderzają rękoma we własną klatkę piersiową. Jednym z szokujących zwyczajów jest także okaleczanie własnego ciała mieczami. W niektórych krajach nacinanie skóry twarzy praktykowane jest nawet w przypadku małych dzieci (więcej tutaj).

Warto przeczytać: To nie Bliski Wschód, ani nawet Francja czy Włochy. Muzułmanie modlą się pod blokiem na… polskim osiedlu [WIDEO]

Podziel się