Szukaj

Muzułmańscy imigranci wszczęli burdę w metrze w Hong Kongu. Zapomnieli jednak, że nie są w Europie… [WIDEO]

24-02-2017 09:56
Hong Kong: bójka Chińczyków z muzułmanami w metrze Fot. NrxZionistLibertarian / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Zdarzenie miało miejsce na początku lutego w Hong Kongu. Trzech muzułmańskich imigrantów zaczęło zaczepiać pasażerów w metrze. Szybko doszło do rękoczynów, gdyż Chińczycy nie zamierzali okazywać tolerancji dla takiego zachowania ze strony obcokrajowców.

Na niedawno opublikowanym w sieci nagraniu widać, jak burzliwa wymiana zdań między muzułmanami a Chińczykami szybko zamienia się w bójkę. Mieszkańcy Hong Kongu nie odpuścili imigrantom, po ich stronie stanęli także pasażerowie, którzy początkowo nie uczestniczyli w sprzeczce. Wkrótce trzech agresywnych muzułmanów zostało sprowadzonych do parteru i pobitych.

Liczba wyznawców islamu w Hong Kongu szacowana jest na 70 tys., z czego większość stanowią imigranci, którzy przybyli tu latach 90, kiedy miasto przestało być zależne od Wielkiej Brytanii i zostało przejęte przez Chiny.

Koniecznie przeczytaj: Chińczycy chcą zbudować nowy Wielki Mur! Boją się islamu

Czytaj też: Były muzułmanin mówi, czym naprawdę jest islam [WIDEO PL]

Choć w Państwie Środka jest około 34 tys. meczetów i na terenie kraju działa kilkadziesiąt tysięcy imamów, to niekoniecznie oznacza to sympatię dla islamu w Chinach. W ostatnim czasie karę śmierci wykonano na ośmiu muzułmańskich radykałach, którzy przeprowadzili zamachy terrorystyczne i nawoływali do ataków na zachodzie kraju.

Warto przeczytać: Muzułmanie wzywają do brania ślubów z Europejkami, ma to przyspieszyć islamizację

Podziel się