Szukaj

Brazylia: Niecodzienny atak mrówek na gniazdo os. Inżynier opublikował nagranie. Bardzo szybko stało się hitem internetu [wideo]

13-08-2018 23:21
Atak mrówek na gniazdo os Fot. Francisco Boni / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jakiś czas temu brazylijski inżynier Francisco Boni opublikował w internecie nagranie, na którym widać, jak mrówki podczas ataku na gniazdo os utworzyły dwumetrowy most z własnych ciał. Obecnie film ten bije rekordy popularności w sieci.

Mrówki legionistki wykorzystały znaną sobie technikę budowania mostu. Podczas tworzenia tej konstrukcji każdy kolejny owad chwytał w żuwaczki odnóża sąsiada, dzięki czemu powstała solidna konstrukcja, która pomogła im w ataku na gniazdo. Jak się okazuje, napaść ta była bardzo skuteczna, bowiem osy zostały zmuszone do opuszczenia swojego domu.

Koniecznie przeczytaj: To morderstwo wstrząsnęło całą Brazylią. Telewizja wyemitowała drastyczne nagranie [+18 wideo]

Czytaj też: Brazylia: Mężczyzna zamordował swoją żonę. Wszystko nagrały kamery monitoringu [wideo]

Brazylijski inżynier Francisco Boni w kolejnym tweecie dodał, że mrówki podczas tego ataku dosłownie splądrowały gniazdo: 

Gdy następuje atak, osy zazwyczaj opuszczają gniazdo. Mrówki kończą swoją pracę dopiero, gdy splądrują wszystko. Zabierają do mrowiska kawałki plastra miodu, larwy i jajka. Nie oszczędzają nawet osobników, które nie zdążyły uciec. 

Niektórzy internauci zastanawiali się, dlaczego mrówki nie próbowały dostać się do gniazda znacznie prostszą drogą, czyli po suficie. Okazało się jednak, że nie lubią one chodzić „do góry nogami”. Taka pozycja jest dla nich nienaturalna. Znacznie częściej wybierają więc znacznie trudniejsze, ale bardziej dla nich wygodne rozwiązania. Inną kwestią jest to, że łupy, które pomysłowe mrówki wyniosły z ula mogły być cięższe niż one same, tak więc zbudowanie wiszącego mostu, gwarantowało owadom większe bezpieczeństwo.

Warto przeczytać: Brazylia: Prawicowy polityk został zaatakowany podczas wiecu wyborczego. Doznał ciężkich obrażeń [wideo]

Podziel się