Szukaj

Polski rząd nie zamierza ustępować KE. Mocna odpowiedź Beaty Szydło [WIDEO]

29-08-2017 23:34
Beata Szydło odpowiada na zarzuty KE Fot. Beata Szydło / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Nieugięta postawa Polski ws. „zaleceń” Komisji Europejskiej spotyka się z coraz bardziej otwartą krytyką ze strony niektórych państw tzw. Starej Unii, w szczególności Niemiec i Francji. Dzisiejsza wypowiedź Beaty Szydło pokazuje jednak, że taki szantaż po prostu nie działa.

W ostatnich dniach nasiliły się ataki na Polskę kierowane przez polityków takich jak Angela Merkel czy Emmanuel Macron. Kanclerz Niemiec i prezydent Francji przerzucali się oskarżeniami kierowanymi w stronę naszego kraju.

Europa jest zbudowana na fundamencie wartości – demokracji i wolności, z którymi Polska jest dziś w konflikcie. Polska w wielu kwestiach sama wypycha się na margines Europy – mówił Macron w czasie ostatniej wizyty w Bułgarii.

Koniecznie przeczytaj: Mocna riposta Beaty Szydło o prezydencie Francji robi furorę w światowych mediach

Czytaj też: Gapowaty kelner wylewa na Angelę Merkel pięć piw [WIDEO]

Z kolei Merkel komentując krytyczne stanowisko Komisji Europejskiej względem przestrzegania praworządności w Polsce, powiedziała, że traktuję sprawę bardzo poważnie i planuje przeprowadzić „wyczerpujące” rozmowy na ten temat z Jean-Claud Junckerem, przewodniczącym KE.

Chociaż bardzo życzyłabym sobie, by relacje i stosunki z Polską, która jest naszym sąsiadem, były bardzo dobre, a zawsze będę miała na względzie wagę tych relacji, nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i nie mówić nic, by zachować pokój. Tutaj chodzi o fundamenty współpracy w UE – oświadczyła kanclerz Niemiec.

W obliczu takiego zmasowanego ataku na Polskę głos zabrała Beata Szydło. Po tym jak KE odrzuciła stanowiska naszego rządu ws. reformy sądownictwa, premier opublikowała w mediach społecznościowych krótkie oświadczenie.

W ostatnim czasie pojawiły się niesprawiedliwe dla Polski wypowiedzi niektórych unijnych polityków, dlatego pragnę jasno i wyraźnie podkreślić: Polska jest państwem praworządnym i demokratycznym. Polska jest krajem solidarnym i proeuropejskim – powiedziała Beata Szydło.

Wartości leżące u podstaw Unii Europejskiej są dla nas ważne. Takimi wartościami jest m.in. wolny rynek i swobodna na nim konkurencja. Polski rząd będzie bronił tych wartości – dodała.

Polka premier zwróciła również uwagę, że działania niektórych polityków nie wynikają z europejskiej solidarności, ale z chęci realizowania partykularnych interesów poszczególnych krajów.

Dzisiaj w obliczu wyzwań, które stoją przed nami Europejczycy nie mogą dać się podzielić. Niech partykularne interesy poszczególnych państw nie przesłaniają najważniejszego obecnie zadania, jakim jest zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego kontynentu – mocno zakończyła swoje oświadczenie polska premier.

Łatwo się domyślić, kogo szefowa polskiego rządu miała w szczególności na myśli.

Warto przeczytać: Komisja Europejska znów grozi krajom, które nie przyjęły uchodźców! Postawiła Polsce, Czechom i Węgrom ultimatum

Podziel się