Szukaj

Młoda Iranka nabrała cały świat. Miliony myślały, że wygląda jak zombie. Prawda była zupełnie inna [WIDEO]

13-12-2017 07:27
Sahar Tabar Fot. HollywoodLife / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Pod koniec listopada świat zszokowały zdjęcia dziewiętnastoletniej Iranki Sahar Tabar, na których wyglądała jak zombie. Teraz okazało się, że zdjęcia są fałszywe.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dziewiętnastoletnia Iranka Sahar Tabar opublikowała w serwisach społecznościowych szereg swoich zdjęć, na których wyglądała naprawdę okropnie. Przypominała bardziej koszmarne zombie niż istotę ludzką. Twierdziła, że przeszła 50 operacji plastycznych, aby upodobnić się do Angeliny Jolie, która jest jej idolką. Zdjęcia ukazały się w setkach serwisów internetowych na całym świecie, a na dziewczynę wylała się fala ostrej krytyki.

Koniecznie przeczytaj: Ten wpis wywołał prawdziwą burzę. Teraz Wałęsa tłumaczy się z publikacji fake newsa: „W moim biurze był atak hakerski”. „Jestem starszym człowiekiem” [FOTO]

Czytaj też: To zdjęcie wywołało lawinę komentarzy w sieci. Szaszłyk i pajda chleba za… 112 zł? Dziennikarze sprawdzili, czy to fotomontaż [FOTO]

Na zachodzie krytykowano głównie głupotę i ślepą fascynację idolem, która doprowadziła do oszpecenia ciała. Wyjątkowo ostro Sahar która jest muzułmanką-szyitką krytykowali natomiast muzułmanie-sunnici, gdyż ten odłam islamu ostro zakazuje operacji plastycznych. Jednak szyizm ma w tej sprawie dużo łagodniejsze stanowisko. Co więcej, ajatollahowie są w tej kwestii zasadniczo zgodni ze soba, co rzadko im się zdarza. Na pytanie o dopuszczalność chirurgii plastycznej ajatollah Yusuf Saanei odpowiada: „Tego typu operacje są dozwolone same w sobie”, ajatollah Ali Sistani potwierdza: „Jest dozwolona”, a ajatollah Makarem Shirazi dodaje: „Jest to dozwolone samo w sobie, chyba że wiąże się z innymi niedozwolonymi czynnościami, na przykład dotykaniem ciała osoby przeciwnej płci - w takim przypadku operacja jest dozwolona tylko wtedy kiedy jej wykonanie jest koniecznością”.

Niezależnie jednak od tego, czy w islamie chirurgia kosmetyczna jest dozwolona, czy nie, krytyka okazała się przesadna z zupełnie innego powodu. Po jakimś czasie dziewczyna ujawniła, że wcale nie wygląda tak jak na tych zdjęciach. Wygląd zombie uzyskała nie dzięki operacjom plastycznym, a za pomocą makijażu i Photoshopa. W rzeczywistości miała tylko dwie operacje, w tym niezwykle popularną wśród Irańczyków korektę nosa. Nie chciała się też upodabniać do angeliny Jolie. Zniekształcone zdjęcia były rodzajem ekspresji artystycznej.

Historia Sahar Tabar ukazuje, jak łatwo dzisiejsze społeczeństwa ulegają manipulacji medialnej. Młodej Irance udało się „wkręcić” prawie cały świat.

Warto przeczytać: Wałęsa opublikował zobowiązanie J. Kaczyńskiego do współpracy z SB. Zarzekał się, że jest autentyczne. Prawda szybko wyszła na jaw… [FOTO]

Podziel się