Szukaj

Mięso z żubra zastrzelonego w Niemczech… trafi na lokalny festyn grillowy [WIDEO]

16-09-2017 12:47
Odcięta głowa żubra zastrzelonego w Niemczech Fot. gorzowianin.com / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Lokalne władze niemieckiego Lebus, gdzie zastrzelono żubra, który przywędrował z Polski niespecjalnie przejmują się oburzeniem Polaków i miejscowych ekologów. Niemiecka telewizja RBB poinformowała, że zwierzę zostało już pocięte na kawałki i zostanie skonsumowane w czasie najbliższego festynu grillowego.

Żubr, który jeszcze 13 września widziany był w polskich Owczarach (miejscowość zlkalizowana między Słubicami a Kostrzynem), został zastrzelony niemal od razu po przekroczeniu niemieckiej granicy. Miejscowy weterynarz wydał zgodę na zabicie zwierzęcia, gdyż rzekomo miało ono stanowić zagrażać dla lokalnej społeczności Lebus i stwarzać niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W programie informacyjnym „Brandenburg aktuell” na antenie niemieckiej stacji RBB, w którym opisano zdarzenie, pokazano odciętą głowę żubra i pocięte kawałki mięsa, które mają trafić na ruszt w czasie zbliżającego się festynu grillowego.

Koniecznie przeczytaj: Protest wegan w Londynie. Aktywistki rozebrały się, polały farbą i udawały… mięso ze sklepu [WIDEO]

Czytaj też: Dzieci muzułmańskich imigrantów w Niemczech dzielą się swoimi „przemyśleniami” na temat integracji [WIDEO]

Po tym jak zastrzelenie żubra zostało szeroko nagłośnione w Polsce, zabiciem zwierzęcia znajdującego się pod ścisłą ochroną także w Niemczech, zainteresowało się ministerstwo środowiska kraju związkowego Brandenburgia. Interwencję zapowiedziała także grupa Zielonych.

Warto przeczytać: Imigrant radzi, jak walczyć z rasizmem w Niemczech. „Najlepszym rozwiązaniem jest kij bejsbolowy” [WIDEO]

Podziel się