Szukaj

Zamknięty plac budowy na miejscu katastrofy smoleńskiej. To zemsta Rosjan za usuwanie radzieckich pomników w Polsce? [FOTO]

30-10-2017 22:35
Budowa na miejscu katastrofy smoleńskiej Fot. Tomasz Kułakowski / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Tomasz Kułakowski z Polsat News napisał dzisiaj na Twitterze, co zastał w Smoleńsku w miejscu, gdzie rozbił się polski Tu-154. Jak przekazał dziennikarz, obecnie teren jest zamknięty z powodu „budowy” gazociągu.

Przejście częściowo ograniczone w związku z prowadzeniem poszukiwawczo-konstrukcyjno-montażowych prac związanych z budową magistrali gazociągowej - brzmi komunikat na rosyjskiej tablicy ostrzegawczej.

Kułakowski uważa, że to zemsta rosyjskich władz za usuwanie na terenie Polski radzieckich pomników.

W miejscu katastrofy pod Smoleńskiem „budują” gazociąg. Odpowiedź na usuwanie pomników radzieckich – napisał na Twitterze.

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Siemoniak powołuje się na opinię sprawozdawcy ONZ z Peru [WIDEO]

Czytaj też: Mnożenie czy dodawanie? Tomasz Lis znów „zabłysnął” na Twitterze. Bezlitosne reakcje internautów [FOTO]

Dodał, że obowiązuje zakaz wstępu na teren katastrofy.

Miejsce katastrofy teraz. Brak dostępu, zakaz wejścia, teren prywatny, prace budowlane. Przegonił nas ochroniarz, czekamy na przełożonego – poinformował dziennikarz.

O sprawę pytany był polski minister spraw zagranicznych. Witold Waszczykowski wyraził nadzieję, że „prace te toczą się za wiedzą i zgodą naszej prokuratury, która przecież w dalszym ciągu prowadzi śledztwo w sprawie przyczyn katastrofy”.

Gdyby prace te radykalnie ingerowały w teren katastrofy, to mogłyby się przyczynić do tego, że śledztwo to będzie w dalszym ciągu utrudnione, tak jak jest utrudnione w związku z niezwróceniem Polsce wraku Tupolewa oraz brakiem współpracy ze strony prokuratury rosyjskiej, szczególnie wobec braku współpracy tych ludzi, którzy (w czasie katastrofy) byli na wieży kontrolnej – dodał szef MSZ.

Warto przeczytać: Tomasz Lis chciał pochwalić się na Twitterze swoim sukcesem, ale został bezlitośnie wyśmiany

Podziel się