Szukaj

„Międzynarodówka ofiar terroryzmu”. Dziwny komentarz niemieckiej gazety po pogrzebie polskiego kierowcy

31-12-2016 12:32
Zamach w Berlinie - ciężarówka wjechała w tłum Fot. CNN / Twitter / screen
Podziel się

Niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” pisząc o pogrzebie Łukasza Urbana, polskiego kierowcy, który został zamordowany przez islamskiego terrorystę w Berlinie, stwierdził w komentarzu, że ofiary zamachu tworzą swoistą „międzynarodówkę”.

Wzruszające uroczystości pogrzebowe polskiego kierowcy, zamordowanego podstępnie przez Anisa Amriego, w jego ojczyźnie pod Szczecinem przypominają o tym, że istnieje nie tylko międzynarodówka terrorystów spod znaku dżihadu, lecz także międzynarodówka ich ofiar - pisze Reinhard Veser.

Wielość miejsc, z których pochodziły ofiary w zamachów w Nicei, Brukseli i Paryżu, odzwierciedla także ścisłe związki między krajami europejskim – wysuwa tezę niemiecki komentator.

Koniecznie przeczytaj: Posłowie okupujący Sejm wydali „oświadczenie” ws. zamachu w Berlinie [WIDEO]

Czytaj też: Ciężarówka z zamachu w Berlinie… eksponatem w muzeum?

Dziennikarz podkreśla, że ofiary zamachu 19 grudnia były różnej narodowości, pochodziły z Niemiec, Polski, Izraela, Włoch, Ukrainy i Czech. Dodaje też, że część z nich przyjechała do Berlina w celach turystycznych, inni od dawna pracowali w stolicy Niemiec.

Lista tych, którym odebrano życie, pokazuje ponadto, ile wolności i szans stracilibyśmy, gdybyśmy ulegli w reakcji na zagrożenie pokusie zamknięcia się w naszych narodowych ślimaczych domkach – twierdzi Veser.

Fakt, iż wśród ofiar znajdują się przedstawiciele różnych narodów i religii, jest wezwaniem do wspólnej walki z terrorystami. Tę wojnę Europejczycy, czyli wszyscy mieszkający tutaj ludzie, mogą wygrać tylko działając razem – pisze w podsumowaniu niemiecki dziennikarz.

Pogrzeb polskiego kierowcy odbył się w piątek w Baniach (Zachodniopomorskie). Łukasza Urbana żegnała rodzina, bliscy, mieszkańcy Rożnowa, gdzie mieszkał, przedstawiciele władz z prezydentem Andrzejem Dudą na czele oraz mieszkańcy powiatu gryfińskiego i kierowcy ciężarówek, który tworząc konwój, oddali mu hołd.

Warto przeczytać: Uchodźcy „śpiewają” kolędy po zamachu w Berlinie. Chcą, aby „zrozumieć ICH uczucia, kiedy coś TAKIEGO się dzieje...” [WIDEO]

Podziel się