Szukaj

PILNE! W Londynie obok parlamentu zatrzymano mężczyznę z dwoma dużymi nożami [FOTO]

27-04-2017 17:17
Mężczyzna z dwoma nożami zatrzymany w Londynie Fot. 3213dev / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Przy Whitehall w Londynie, niedaleko brytyjskiego parlamentu policja zatrzymała mężczyznę, który miał przy sobie dwa noże. Scotland Yard poinformował, że 27-latkowi zostały postawione zarzuty przeprowadzenia ataku terrorystycznego.

Policja dodała również, że mężczyzna (nie podano, jakiej jest narodowości, ale zdjęcia zatrzymanego wskazują, że to raczej nie rodowity Brytyjczyk) miał przy sobie torbę, w której znajdowały się noże. Potwierdzają to także zdjęcia z miejsca zatrzymania oraz relacje świadków. Policjanci przekazali, że nikt nie został poszkodowany. W związku ze zdarzeniem zamknięto pobliskie ulice i odcięto dojazd siedziby premier Theresy May na Downing Street, która znajduje się kilkaset metrów dalej.

Koniecznie przeczytaj: „Obywatel Szwecji” zatrzymany przez policję w Gdańsku. Wydano za nim europejski nakaz aresztowania

Czytaj też: PILNE! Eksplozje tuż obok autokaru Borussii Dortmund. Jeden piłkarz ranny [FOTO]

Przypomnijmy, niecały miesiąc temu 22 marca w Londynie radykalny muzułmanin Khalid Masood wjechał w pieszych na moście Westminsterskim, potem rzucił się z nożami na policjanta pilnującego budynku parlamentu. W wyniku ataku zginęły cztery osoby.

Warto przeczytać: Muzułmanka w burce wyciągana z autobusu przez antyterrorystów w Londynie [WIDEO]

Podziel się