Szukaj

Niezwykle stresujący moment dla Angeli Merkel. Z nadzieją wyciągnęła rękę do Donalda Trumpa [WIDEO]

08-07-2017 12:31
Angela Merkel, Donald Trump - uścisk dłoni Fot. Based Patriot / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Nikogo nie trzeba przekonywać, że stosunki między niemiecką kanclerz a prezydentem USA do najłatwiejszych nie należą. Już w czasie wizyty Angeli Merkel w Waszyngtonie Donald Trump dał do zrozumienia, że ma raczej chłodny stosunek do niemieckiej polityk.

Wczorajszy szczyt G20 w Hamburgu był okazją do rozmów najważniejszych światowych przywódców. Szeroko komentowano między innymi spotkanie Angeli Merkel i Donalda Trumpa. Zwłaszcza w kontekście trudnych relacji obu polityków.

Dyplomatyczny uścisk dłoni między przywódcami Niemiec i Stanów Zjednoczonych wydawałby się niczym ciekawym, gdyby nie sytuacja do jakiej doszło w marcu w czasie wizyty Merkel w Waszyngtonie. W trakcie spotkania z mediami Trump nie podał ręki niemieckiej kanclerz – mimo jej wyraźnej prośby oraz sugestii samych dziennikarzy. Więcej tutaj: Donald Trump nie zgodził się podać ręki Angeli Merkel! Mina niemieckiej kanclerz mówi sama za siebie [WIDEO].

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump przyjedzie do Polski? Reuters podaje konkretną datę

Czytaj też: To przerażające nagranie spowodowało, że Donald Trump wycofał wsparcie dla opozycji w Syrii [WIDEO +18]

W tym kontekście zarejestrowany przez media moment podania ręki przez Merkel prezydentowi USA były niezwykle wymowny. Z miny niemieckiej kanclerz łatwo wywnioskować, że odetchnęła z wyraźną ulgą, po tym jak Trump odwzajemnił jej gest.

Warto przeczytać: Donald Trump rozmawiał z Władimirem Putinem w Hamburgu. Spotkanie jest szeroko komentowane w mediach [WIDEO]

Podziel się