Szukaj

Meczet w Hadze otrzymał przesyłkę z zabawkami w postaci plastikowych ciężarówek jako „ostrzeżenie”

01-07-2017 20:30
Zabawka ciężarówka Fot. ullihaessler / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Społeczność muzułmańska stanowi pokaźny odsetek populacji wielu holenderskich miast, co nie podoba się wszystkim obywatelem tego kraju. Meczet w Holandii otrzymał niedawno nietypową przesyłkę, którą potraktowano jako groźbę.

W przesyłce, która dotarła do meczetu As-Sunnah w Hadze „z okazji” zakończenia ramadanu znajdowały się zabawki w postaci dwóch plastikowych samochodów ciężarowych – podaje dutchnews.nl. W dołączonym liście autor „radził” muzułmanom, aby bardziej zaangażowali się w walkę z radykalizmem i islamskim terroryzmem. W innym przypadku – jak zapowiedział – społeczność muzułmańska nie będzie mile widziana w Europie, a odwetowe ataki na szkoły czy meczety będą miały miejsce po żadnym kolejnym zamachu terrorystycznym dokonywanym przez członków czy zwolenników tzw. Państwa Islamskiego.

Koniecznie przeczytaj: Zabytkowy Wielki Meczet w Mosulu został wysadzony w powietrze

Czytaj też: Atak na meczet w Manchesterze. Najpierw świńskie głowy, potem podpalenie [WIDEO]

Holenderska policja, po zapoznaniu się z zawartością przesyłki, zapewniła meczetowi ochronę. Lider meczetu Abdelhamid Taheri powiedział, że groźba wywołała „wielkie poruszenie” w społeczności muzułmańskiej, która obawia się teraz potencjalnego zagrożenia.

Warto przeczytać: W Holandii zatrzymano nastolatka. Policja ostrzega przed zamachem

Podziel się