Szukaj

Zamach w Londynie: ustalono tożsamość sprawcy. Opublikowano zdjęcia terrorysty i nagranie z momentu ataku [foto+wideo]

15-08-2018 11:13
Zamach w Londynie Fot. skynews / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wczoraj rano w Londynie doszło do groźnego ataku. Rozpędzony samochód wjechał w betonowe bariery przed budynkiem brytyjskiego parlamentu. Potrąceni zostali piesi i rowerzyści.

Policja schwytała sprawcę bezpośrednio po zdarzeniu. Czarnoskóry mężczyzna, który dokonał ataku to 29-letni obywatel Wielkiej Brytanii. Według mediów, to imigrant pochodzący z Sudanu. Obecnie przebywa w areszcie. Postawiono mu zarzut na podstawie ustawy o zwalczaniu terroryzmu.

Policja ustaliła tożsamość zamachowca, ale nie podała tej informacji do wiadomości publicznej. Wiadomo, że mężczyzna odmówił współpracy ze śledczymi.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump zapewniał, że ma zaufanie do amerykańskiego wywiadu. W tym momencie… zgasło światło [wideo]

Czytaj też: Premier Theresa May zatańczyła podczas wizyty w Afryce. Nagrania z jej udziałem stały się hitem internetu [wideo]

Trwają przeszukania trzech mieszkań w Londynie, które powiązano z zamachowcem. Dwa z nich mieszczą się w Birmingham, jedno w pobliskim Nottingham.

W czasie ataku rannych zostało dziesięć osób, na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dwie osoby, które hospitalizowano, już opuściły szpital.

Zdjęcia i nagranie z zatrzymanym sprawcą ataku:

Poniżej zarejestrowany moment ataku:

Premier Theresa May, które obecnie przebywa na wakacjach w Szwajcarii określiła atak jako „szokujący”, zapewniając równocześnie, że zamachowcom „nigdy się nie uda” zrealizować „chorego celu, jakim jest użycie przemocy i sianie terroru, aby nas podzielić”.

Szefowa brytyjskiego rządu poinformowała, że nadal zostaje utrzymany czwarty, wysoki stopień zagrożenia zamachami terrorystycznymi, który oznacza, że kolejne ataki są „bardzo możliwe”.

Apeluję do (obywateli) o to, aby byli czujni, ale także aby zjednoczyli się (wokół tych wydarzeń) i prowadzili normalne życie, tak jak to zrobili po odrażających atakach w Manchesterze i Londynie w ubiegłym roku

- powiedziała May.

O wiele ostrzej zareagował prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który komentując zamach, napisał:

Kolejny atak terrorystyczny w Londynie... Te zwierzęta są szalone i muszą być traktowane z nieustępliwością i siłą!

Warto przeczytać: Dwie Polki ofiarami bestialskiego ataku w Londynie. Są w ciężkim stanie. Napastnik był wyjątkowo brutalny [foto]

Podziel się