Szukaj

W Niemczech muzułmańscy imigranci masowo przechodzą na chrześcijaństwo. Mają powód

26-12-2016 11:15
Chrześcijański rzyż i islamski półksiężyc
Podziel się

Jak donosi „Deutsche Welle” w Niemczech coraz więcej przybyłych tam imigrantów zmienia religię i przechodzi na chrześcijaństwo. Wielu mogłoby uznać, że to pozytywny trend, jednak intencje większości niestety budzą poważne podejrzenia. Zazwyczaj takie „nawrócenie” związane jest z wnioskami o azyl.

W Niemczech o status uchodźcy starają się nie tylko imigranci z Afganistanu, Syrii i Iraku. Według Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) od stycznia do listopada 2016 r. wnioski o azyl złożyło już ponad 25 tys. obywateli Islamskiej Republiki Iranu. Wzrost w porównaniu z identycznym okresem w 2015 r. jest ogromny – w ubiegłym roku do listopada takich wniosków było zaledwie 4,5 tys.

Urzędnicy raczej sceptycznie podchodzą do masowych „nawróceń” muzułmańskich imigrantów. Przyznając azyl, muszą oni ocenić, czy zmiana wyznania nie jest podyktowana chęcią otrzymania statusu uchodźcy – będąc chrześcijaninem, łatwiej go uzyskać, gdyż wyznawcy tej religii są prześladowani w wielu rejonach Bliskiego Wschodu.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: islamiści planowali atak na przedszkole

Czytaj też: Grozili jej muzułmanie. W odpowiedzi wrzuciła do sieci nagranie, na którym podpala Koran [WIDEO]

W niektórych niemieckich urzędach podejmowano próby przeprowadzania testów z wiedzy o chrześcijaństwie, jednak krytykę takich praktyk podjął tamtejszy... Kościół ewangelicki. Duchowni liczą bowiem, że dzięki takim „nawróceniom” imigrantów powiększy się liczba „wiernych”, co wiąże się z większymi wpływami finansowymi.

Warto przeczytać: Tak imigranci „witali” Nowy Rok w Szwecji i w Niemczech [WIDEO]

Podziel się