Szukaj

Masoni likwidują we Francji pomniki Maryi. Wspierają ich sądy

17-11-2016 20:54
Pomnik Maryi Fot. Dennis Jarvis / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Trybunał Administracyjny w Grenobles nakazał usunąć pomnik przedstawiający Matkę Boską, który został postawiony w merostwo Publier (Górna Sabaudia). Usunięcia figury domagało się francuskie stowarzyszenie masonów.

Figura, którą postawiono w Publier została ufundowana przez gminę. Na cokole napisano „Matko Boża Lemańska, czuwaj nad swymi dziećmi”. Nie spodobało się to środowiskom lewicowym i masońskim, ci drudzy złożyli w tej sprawie pozew do sądu.

Decyzją trybunału figura Maryi musi zostać usunięta. W uzasadnieniu wyroku podano, że obywatelom nie wolno w ten sposób „promować” religii. Sąd powołał się na wprowadzoną ponad 100 lat temu we Francji zasadę prawną, która narzuca zupełny rozdział państwa od Kościoła.

Koniecznie przeczytaj: Masoni domagali się nadania imigrantom z Calais obywatelstwa. Jest odpowiedź francuskiego premiera

Czytaj też: Francja: mieszkańcy szturmują ośrodek dla uchodźców [WIDEO]

Wyrok zaskoczył nawet lewicowego burmistrza miasta, Gastona Lacroix’a, który po rozprawie powiedział, że „nie sądził, iż zajdzie to tak daleko”.

Nakaz usunięcia figury z kolei bardzo ucieszył masońskie stowarzyszenie, które uznało, że „decyzja sądu to zwycięstwo laicyzmu”.

To zwycięstwo laicyzmu. Teraz burmistrz musi usunąć pomnik. To będzie piękny przykład dla młodzieży. Zadajemy sobie pytanie, czy religia katolicka jest w ogóle do pogodzenia z republiką – stwierdzili masoni.

Organizacja zapowiedziała też, że będzie działać na rzecz usuwania kolejnych pomników Maryi we Francji.

Warto przeczytać: Le Pen ostrzega imigrantów: „Zabawa się skończyła”

Podziel się