Szukaj

Masoni domagali się nadania imigrantom z Calais obywatelstwa. Jest odpowiedź francuskiego premiera

06-11-2016 19:03
Manuel Valls - premier Francji, maj 2012 Fot. Jackolan1 / wikipedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Wielki Wschód Francji, największa i najstarsza organizacja masońska, wystosowała 28 października apel, w którym przekonywała, że wszyscy nielegalni imigranci z Calais w związku z likwidacją „dżungli” powinni automatycznie otrzymać obywatelstwo. Do sprawy odniósł się już premier Francji Manuel Valls.

Masoni domagają się automatycznego przyznania pełni praw imigrantom, którzy koczowali w nielegalnym obozowisku w Calais, tylko dlatego, że „dżungla” likwidowana jest przez francuskie władze. Warto dodać, że niektórzy obcokrajowcy, którzy integrują się z tamtejszym społeczeństwem, czekają nawet kilkadziesiąt lat na uzyskanie obywatelstwa. W przypadku zrównania w prawach nielegalnych imigrantów z Francuzami, będą mieli oni dostęp do pełnej pomocy socjalnej państwa, prawo do głosowania czy do ściągnięcia do kraju swoich rodzin, które w przypadku muzułmanów zazwyczaj są bardzo liczne.

Koniecznie przeczytaj: Masoni likwidują we Francji pomniki Maryi. Wspierają ich sądy

Czytaj też: Tłumaczka zgwałcona w obozie dla imigrantów. Kobieta pomagała realizować reportaż o „uchodźcach”

Wielki Wschód Francji popiera wszystkie inicjatywy, dzięki którym jutro uchodźcy staną się pełnymi obywatelami, z ich prawami i obowiązkami, które przynależą wszystkim we wspólnocie narodowej – apelowali masoni.

Manuel Valls pozytywnie odpowiedział na to wezwanie. 2 listopada premier oznajmił, że imigranci z Calais staną się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa francuskiego.

„Le Figaro” donosi, że szef francuskiego rządu stwierdził, że „uchodźcy z Dżungli” wystąpią o azyl, staną się Francuzami i zaczną mówić po francusku. Premier wyraził opinię, iż imigranci po jakimś czasie docenią francuskie wartości i tradycje. Według niego w przyszłości niektórzy mogą nawet zostać urzędnikami.

Warto przeczytać: Imigranci we Włoszech domagają się markowych ubrań - Hugo Bossa i Armaniego! To nie jedyne żądania...

Podziel się