Szukaj

Martin Schulz znowu atakuje Polskę. Chce kar finansowych

16-07-2017 19:23
Martin Schulz, SPD Fot. Thasunke Witko / twitter / screen Twitter
Podziel się

Niemiecki polityk nie ustaje w swoim antypolonizmie. Teraz kandydat na kanclerza zapowiada, że w przypadku zwycięstwa w wyborach będzie chciał karać finansowo kraje, odmawiające przyjmowania uchodźców.

Schulz jest kandydatem SPD w wyborach kanclerskich. Agencja DPA ujawniła dokument programowy tej partii, który wskazuje na zamiar uzależnienie dotacji unijnych od przyjmowania uchodźców przez kraje UE.

„Podczas prac nad następnym budżetem europejskim nadamy planowaniu finansowemu formę paktu solidarności” – czytamy w dokumencie.

„Należy jasno ustalić, że kraje, które odmawiają solidarności w ważnych kwestiach, muszą się liczyć z finansowymi stratami i nie mogą nadal liczyć na pełną solidarność ze strony Niemiec i innych krajów. Solidarność nie jest uliczką jednokierunkową. Kto kategorycznie odmawia przyjęcia uchodźców lub uprawia dumping podatkowy i rujnującą (innych) konkurencję podatkową, ten postępuje niesolidarnie” – z tego z kolei fragmentu wynika, że z sankcjami powinny liczyć się też kraje o konkurencyjnej wobec głównych unijnych graczy gospodarce. To akurat wpisuje się w wyborcze zapowiedzi prezydenta Francji.

Koniecznie przeczytaj: Martin Schulz znowu zaatakował Polskę i nadział się na celną ripostę

Czytaj też: Nie będzie kar finansowych dla Polski za nieprzyjmowanie uchodźców

Wybory do Bundestagu zaplanowano na wrzesień. Liderem sondaży pozostaje rządząca CDU/CSU Angeli Merkel.

Warto przeczytać: Redaktor zakpił z kary za odmowę składania zeznań. Niestety, takie jest prawo [WIDEO]

Podziel się