Szukaj

Marokański okręt wojenny ostrzelał łódź z nielegalnymi imigrantami. Przemytnicy nie reagowali na wezwania

26-09-2018 18:02
Okręt marokański wojenny Fot. Kendra Porter / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak podaje Medias24, we wtorek okręt należący do Królewskiej Marokańskiej Marynarki Wojennej ostrzelał łódź, na której przemytnicy próbowali przetransportować grupę nielegalnych migrantów do Hiszpanii.

Z relacji francuskiej agencji AFP wynika, że strzały zostały oddane po tym, jak pilot łodzi motorowej nie odpowiedział na wezwanie statku patrolowego. Media, powołując się na lokalne władze, podały iż był to Hiszpan, który „odmówił posłuszeństwa” załodze marokańskiego okrętu wojennego patrolującego wody w okolicy M'dig-Fnideq.

W wyniku ostrzału czworo migrantów zostało rannych. Po przewiezieniu do szpitala zmarła 22-letnia marokańska kobieta. Z kolei inna poszkodowana osoba również trafiła do placówki medycznej, gdzie przeszła amputację ręki. Jak się jednak później okazało, po tej operacji jej stan się pogorszył i obecnie oceniany jest jako krytyczny.

Koniecznie przeczytaj: Australijska marynarka zawraca łodzie z nielegalnymi imigrantami

Czytaj też: Incydent na Bałtyku. Rosjanie oskarżają polską Marynarkę Wojenną o „niebezpieczne manewry” [WIDEO]

Według lokalnych władz, wśród 25 osób płynących na łodzi, byli również hiszpańscy przemytnicy. Pilot został aresztowany, a miejscowe służby wszczęły dochodzenie w tej sprawie.

Warto przeczytać: Maroko: kontrowersyjny poradnik dla kobiet wycofany z emisji [WIDEO]

Podziel się