Szukaj

Marokański okręt wojenny ostrzelał łódź z nielegalnymi imigrantami. Przemytnicy nie reagowali na wezwania

26-09-2018 18:02
Okręt marokański wojenny Fot. Kendra Porter / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak podaje Medias24, we wtorek okręt należący do Królewskiej Marokańskiej Marynarki Wojennej ostrzelał łódź, na której przemytnicy próbowali przetransportować grupę nielegalnych migrantów do Hiszpanii.

Z relacji francuskiej agencji AFP wynika, że strzały zostały oddane po tym, jak pilot łodzi motorowej nie odpowiedział na wezwanie statku patrolowego. Media, powołując się na lokalne władze, podały iż był to Hiszpan, który „odmówił posłuszeństwa” załodze marokańskiego okrętu wojennego patrolującego wody w okolicy M'dig-Fnideq.

W wyniku ostrzału czworo migrantów zostało rannych. Po przewiezieniu do szpitala zmarła 22-letnia marokańska kobieta. Z kolei inna poszkodowana osoba również trafiła do placówki medycznej, gdzie przeszła amputację ręki. Jak się jednak później okazało, po tej operacji jej stan się pogorszył i obecnie oceniany jest jako krytyczny.

Koniecznie przeczytaj: Imigranci zamordowali Niemca podczas festiwalu w Chemnitz. Na ulicach miasta wybuchły zamieszki [wideo]

Czytaj też: Malmö: Muzułmańscy imigranci założyli ruch oporu. „Miasto, kraj, wszystko jest nasze”

Według lokalnych władz, wśród 25 osób płynących na łodzi, byli również hiszpańscy przemytnicy. Pilot został aresztowany, a miejscowe służby wszczęły dochodzenie w tej sprawie.

Warto przeczytać: Wstrząsający film z Wielkiej Brytanii. Imigranci napadli i brutalnie pobili strażnika miejskiego [wideo]

Podziel się