Szukaj

„Zmęczony rasizmem”. Marokański imigrant podpalił się w Belgii [WIDEO]

21-04-2017 15:32
Marokańczyk podpalił się w Belgii
Podziel się

38-letni imigrant z Maroka oblał się benzyną i podpalił w Belgii po wyjściu z sądu. W stanie krytycznym, z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Wcześniej pisał na swoim koncie na Facebooku, że jest zmęczony rasizmem.

Belgijska policja podpalenie się imigranta, do którego doszło we wtorek przed budynkiem sądu w mieście Kortrijk uznała za „akt rozpaczy”. Marokańczyk, którego media nazywają Chafikem Hanchim, miał ostatnio problemy osobiste i finansowe. Według ustaleń dziennikarzy niedawno zmarł ojciec mężczyzny. Imigrant prowadził też salon fryzjerski, który został zamknięty po tym, jak inspekcja pracy odkryła, że zatrudniany jest tam nielegalny pracownik. 38-latek, po zapłaceniu grzywny, otworzył kolejny salon na tej samej ulicy, ale znowu miał kontrolę.

Koniecznie przeczytaj: Szwecja: Imigrant chciał podpalić jak najwięcej samochodów. Nie przewidział jednej rzeczy… [wideo]

Czytaj też: Imigranci z ośrodka dla uchodźców skarżą się na brak… seksu [WIDEO PL]

Dzień przed podpaleniem się na ulicy, Hanchi opublikował na Facebooku wideo, w którym mówi, że „zmęczony jest rasizmem”, tłumacząc m.in., że ma problemy z urzędem ds. socjalnych. Kilka godzin przed podpaleniem się, imigrant miał poinformować, że „zamierza ze sobą skończyć”.

Na opublikowanym w sieci nagraniu widać imigranta, który wylewa na siebie benzynę i podpala się. Po chwili mężczyzna, którego ogarnęły już płomienie, biegnie w stronę znajdujących się na miejscu zdarzenia strażaków.

Warto przeczytać: Rosjanin chciał się zemścić za zamach w Petersburgu. Spalił więc wioskę

Podziel się