Szukaj

22-letni Marokańczyk zaatakował księdza w czasie ślubu w hiszpańskim kościele [WIDEO]

05-06-2017 18:32
Marokańczyk zaatakował księdza w kościele Fot. newsence / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Do groźnego incydentu doszło w kościele San Pablo w hiszpańskiej miejscowości Valladolid. W czasie udzielania ślubu ksiądz został zaatakowany przez 22-letniego muzułmanina z Maroka.

Mężczyzna wbiegł nagle do świątyni, wykrzykując „Allah jest wielki”. Marokańczyk rzucił się na księdza prowadzącego mszę i zaczął rzucać w niego przedmiotami liturgicznymi. Na szczęście goście pary młodej byli w stanie obezwładnić agresywnego muzułmanina i przytrzymać go do przyjazdu policji.

Jak relacjonuje zaatakowany duchowny początkowo usłyszał hałas dobiegający z tyłu kościoła. Osoby uczestniczące w uroczystości, kiedy usłyszały muzułmański okrzyk, wyskoczyły z ławek, myśląc, że to zamach. Na szczęście jednak napastnik nie był uzbrojony i nie miał przy sobie materiałów wybuchowych. Nie stwierdzono też, aby działał w większej grupie. Jak widać, 22-letni Marokańczyk, który okazał się być studentem miejscowej uczelni, chciał jedynie wyrazić swoje niezadowolenie z chrześcijańskich praktyk religijnych.

Koniecznie przeczytaj: Australia: 14-latka kupiona za złoty naszyjnik i zmuszona do ślubu [WIDEO]

Czytaj też: Nagranie z atakiem nożownika w Paryżu. Muzułmanin zaatakował maczetą mężczyznę niosącego alkohol [WIDEO]

20 minut po incydencie uroczystość wznowiono. Muzułmanin usłyszał zarzuty zakłócania porządku publicznego, obrazy uczuć religijnych i kierowania gróźb karalnych.

Warto przeczytać: Skandal w czasie spotkania z Michnikiem. Mężczyzna z KOD-u zaatakował reportera TVP [WIDEO]

Podziel się