Szukaj

Marine Le Pen ocenia wynik wyborów prezydenckich we Francji [WIDEO]

07-05-2017 22:31
Marine Le Pen Fot. Geert Wilders / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Według sondażowych prognoz nowym prezydentem Francji zostanie Emmanuel Macron z wynikiem około 65,5% głosów. Marine Le Pen w czasie przemówienia w swoim sztabie wyborczym skomentowała dzisiejszą przegraną.

Liderka prawicowego Frontu Narodowego swój wynik z dzisiejszej drugiej tury wyborów prezydenckich - prognozy exit poll dają jej ok. 34,5% głosów - ku zaskoczeniu wielu komentatorów, wcale nie uznała za porażkę. Le Pen, przemawiając do sympatyków i członków Frontu Narodowego, podkreśliła, że poparcie 11 mln wyborców to historyczny sukces jej partii. Dodała także, że dzwoniła już do Macrona i pogratulowała mu zwycięstwa.

Koniecznie przeczytaj: Wybory we Francji: Po przeliczeniu 20 mln głosów prowadzi Marine Le Pen!

Czytaj też: Policjanci mają dość i nie kryją się z poparciem dla Marine Le Pen

Najważniejszy jest interes kraju i życzę Macronowi sukcesu. Dziękuję tym, którzy zagłosowali na mnie i zaufali mi – mówiła liderka Frontu Narodowego, która zapowiedziała, że zaczyna walkę o wygraną jej partii w wyborach parlamentarnych w czerwcu.

W ramach tego historycznego wyniku Francuzi stwierdzili, że republikańska Francja będzie stanowić główną siłę opozycyjna. Obecne największe siły polityczne nie mogą stanowić przeciwwagi - stwierdziła podczas przemówienia w swoim sztabie wyborczym.

Partie polityczne, które wspierały Macrona, straciły swoją wiarygodność i nie mogą stanowić alternatywy politycznej. Będziemy tworzyć nowy układ wokół patriotów. Będę stała na czele tej walki, by jeszcze silniej zjednoczyć wokół siebie tych, którzy chcą dla Francji wolności i bezpieczeństwa – dodała Le Pen.

Warto przeczytać: Feministka atakuje Le Pen w wyjątkowo absurdalny sposób. Wymowna reakcja kandydatki prawicy [WIDEO]

Podziel się