Szukaj

Marine Le Pen pozytywnie o przyszłości UE i krytyczne o prezydencie Ukrainy. „To człowiek o wątpliwej moralności, wspierany przez nazistów”

30-11-2018 14:06
Marine Le Pen Fot. TV Patriotes / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Przewodnicząca Zgromadzenia Narodowego, Marine Le Pen w trakcie spotkania z dziennikarzami w Paryżu wypowiedziała się na temat przyszłości Unii Europejskiej oraz konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Jej zdaniem, w tym momencie Rosja nie stanowi zagrożenia dla Europy. Francuska polityk nie szczędziła natomiast krytycznych słów wobec prezydenta Petro Poroszenko, którego nazwała „człowiekiem o wątpliwej moralności”.

Jak wynika z relacji Aleksandry Rybińskiej, opublikowanej na portalu wPolityce.pl, Marine Le Pen stwierdziła, iż obecnie mamy do czynienia z sytuacji, kiedy zaniknął tradycyjny podział na lewicę i prawicę:

Po raz pierwszy w historii integracji europejskiej przesunęła się linia podziału. W Europie i na świecie. Podział na lewicę i prawicę przechodzi do lamusa. Został zastąpiony przez podział na globalistów i narodowców.

Koniecznie przeczytaj: Poroszenko zatwierdził wprowadzenie stanu wojennego na Ukrainie. Awantura w parlamencie [wideo]

Czytaj też: Prezydent Ukrainy prosi o wsparcie w konflikcie z Rosją. „Mamy nadzieję, że kraje członkowskie NATO są gotowe wysłania okrętów”

Przewodnicząca Zgromadzenia Narodowego przekonywała, iż odpowiednie reformy mogą uzdrowić UE, co sprawi, iż już żaden z krajów wspólnoty nie pójdzie w ślady Wielkiej Brytanii: 

UE nie może dłużej tak funkcjonować. Możemy zmienić Unię od wewnątrz wspólnie z innymi ruchami politycznymi, które podzielają nasze idee i przekonania. (...) Dziś możemy zmienić UE od wewnątrz. Szwecja, Włochy, Polska, Węgry. Wtedy mieliśmy tylko dwie opcje: wyjść albo się podporządkować. Teraz mamy o wiele więcej możliwości. (...) Wielka Brytania nie opuszcza Europy tylko Unię Europejską, system polityczny o charakterze więziennym, który rozwija się za pomocą gróźb.

Le Pen również odniosła się do konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Jej zdaniem, obecnie Rosja nie stanowi zagrożenia dla Unii Europejskiej. Jak jednak dodała, trzeba podjąć starania, by nie dopuścić do powstania rosyjsko-chińskiego sojuszu:

Powinniśmy starać się o to, by Rosja zbliżyła się do Europy. Unia potrzebuje Rosji. Tym, co w rzeczywistości zagraża Europie to ewentualny sojusz Putina z Chinami. Alternatywa jest ponura: jeśli Rosja zwróci się w kierunku Chin powstanie sino-rosyjski gigant, który rzeczywiście wtedy będzie nam wszystkim zagrażał.

Francuska polityk w swoim komentarzu na temat Ukrainy nie szczędziła krytycznych słów wobec prezydenta Petro Poroszenki:

Na Ukrainie doszło w 2014 r. do puczu. Dziś Ukraina jest rządzona przez człowieka o wątpliwej moralności, którego wspierają naziści. Wszyscy przymykają na to oczy. Christophe Castaner (szef MSW Francji-red.) doszukuje się nazistów wśród „żółtych kamizelek” w Paryżu, a nie widzi nazistów na Ukrainie.

Warto przeczytać: Polska chce być „liderem wspierania Ukrainy”. Tymczasem oto, co robią Francja, Niemcy i UE

Podziel się