Szukaj

Marcin Rola udzielił wywiadu BBC. Brytyjska telewizja zarzuciła mu „szerzenie nienawiści” [wideo]

26-06-2018 13:08
Marcin Rola, BBC Fot. bbc / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Popularny polski publicysta i wideobloger Marcin Rola w czasie swojego ostatniego pobytu w Wielkiej Brytanii rozmawiał z dziennikarką BBC Nawal Al-Maghafi. Stacja obiecała nie zmanipulować materiału, czy jednak dotrzymała słowa?

Marcin Rola prowadził 17 czerwca w Leeds „Spotkanie z Polską Książką”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. red. Wojciech Sumliński, Major Tomasz Budzyński i Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski.

W pewnym momencie debatę przerwała dziennikarka BBC. Jak podał później Marcin Rola, wizyta brytyjskiej telewizji miała miejsce z inicjatywy pracującej dla stacji córki Jana Vincenta Rostowskiego, byłego ministra finansów w rządzie PO-PSL, która miała negatywnie nastawić brytyjską reporterę.

Koniecznie przeczytaj: Szokujące doniesienia BBC ws. śmierci małego Alfiego Evansa. Szpital wydał ogromną kwotę na pomoc prawną

Czytaj też: BBC przygotowało artykuł poświęcony Robertowi Biedroniowi. „Młodzi słuchają Biedronia jak proroka”

Rola obiecał dziennikarce BBC, że później udzieli jej wywiadu, jeżeli telewizja zobowiąże się, że materiał nie zostanie zmanipulowany.

Sam Rola miał dość pozytywne odczucia po rozmowie z Al-Maghafi.

Wydawałoby się, że materiał BBC nie musi być stronniczy. Czy tak stało się rzeczywiście? Poniżej fragment z wywiadu z polskim dziennikarzem, jaki opublikowała stacja BBC.

Tutaj można obejrzeć cały materiał brytyjskiej stacji o środowisku „skrajnej polskiej prawicy” działającej w Wielkiej Brytanii. Niestety wydaje się, że obiektywizm nie był nadrzędnym celem materiału. Na końcu reportażu pada sugestia, że przedstawiciele „radykalizującej się” polskiej Polonii mogą w przyszłości dokonać ataku inspirowanego nienawiścią podobnie jak... Anders Breivik.

Warto przeczytać: Sensacyjne doniesienia BBC. Selekcjoner reprezentacji Rosji zastąpi Adama Nawałkę i poprowadzi polską kadrę?

Podziel się