Szukaj

Marcin Rola udzielił wywiadu BBC. Brytyjska telewizja zarzuciła mu „szerzenie nienawiści” [wideo]

26-06-2018 13:08
Marcin Rola, BBC Fot. bbc / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Popularny polski publicysta i wideobloger Marcin Rola w czasie swojego ostatniego pobytu w Wielkiej Brytanii rozmawiał z dziennikarką BBC Nawal Al-Maghafi. Stacja obiecała nie zmanipulować materiału, czy jednak dotrzymała słowa?

Marcin Rola prowadził 17 czerwca w Leeds „Spotkanie z Polską Książką”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. red. Wojciech Sumliński, Major Tomasz Budzyński i Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski.

W pewnym momencie debatę przerwała dziennikarka BBC. Jak podał później Marcin Rola, wizyta brytyjskiej telewizji miała miejsce z inicjatywy pracującej dla stacji córki Jana Vincenta Rostowskiego, byłego ministra finansów w rządzie PO-PSL, która miała negatywnie nastawić brytyjską reporterę.

Koniecznie przeczytaj: Polski poseł miażdży BBC ws. imigrantów. Dziennikarz stacji robił wszystko, aby nie padły niewygodne fakty [WIDEO PL]

Czytaj też: Rasizm w BBC. Staże tylko „dla ludzi czarnego, azjatyckiego lub innego nie białego pochodzenia etnicznego” [FOTO]

Rola obiecał dziennikarce BBC, że później udzieli jej wywiadu, jeżeli telewizja zobowiąże się, że materiał nie zostanie zmanipulowany.

Sam Rola miał dość pozytywne odczucia po rozmowie z Al-Maghafi.

Wydawałoby się, że materiał BBC nie musi być stronniczy. Czy tak stało się rzeczywiście? Poniżej fragment z wywiadu z polskim dziennikarzem, jaki opublikowała stacja BBC.

Tutaj można obejrzeć cały materiał brytyjskiej stacji o środowisku „skrajnej polskiej prawicy” działającej w Wielkiej Brytanii. Niestety wydaje się, że obiektywizm nie był nadrzędnym celem materiału. Na końcu reportażu pada sugestia, że przedstawiciele „radykalizującej się” polskiej Polonii mogą w przyszłości dokonać ataku inspirowanego nienawiścią podobnie jak... Anders Breivik.

Warto przeczytać: Wpadka prezenterki BBC w czasie relacji na żywo z zamachu w Londynie. Wykonała niezwykle niefortunny gest [WIDEO]

Podziel się