Szukaj

Nie tylko na polskich ulicach jest gorąco. Manifestacje w USA przebiegają zdecydowanie mniej pokojowo [WIDEO]

22-07-2017 18:21
USA manifestacja bójka Fot. OnlineMagazin / twitter / screen Twitter
Podziel się

Od kilku dni ulicami Warszawy zawładnęli przeciwnicy zmian w sądownictwie. Ich protest przybiera różne, nieraz kuriozalne formy. Na razie jednak udało się uniknąć przemocy fizycznej. W Stanach Zjednoczonych protesty przeciwko Donaldowi Trumpowi przebiegają zdecydowanie mniej pokojowo.

Protesty przeciwko Prawu i Sprawiedliwości odbywają się praktycznie już od momentu, kiedy partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała wybory i objęła rządy w kraju. Nasiliły się w ostatnich dniach, wraz z wprowadzanymi przez PiS zmianami w sądownictwie.

Jednak chociaż politycy opozycji, mainstreamowi dziennikarze oraz celebryci starają się podgrzewać temperaturę sporu, nawołując wręcz do siłowego obalenia rządu, na razie udało się uniknąć przemocy.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump rozmawiał z Władimirem Putinem w Hamburgu. Spotkanie jest szeroko komentowane w mediach [WIDEO]

Czytaj też: To przerażające nagranie spowodowało, że Donald Trump wycofał wsparcie dla opozycji w Syrii [WIDEO +18]

W sytuacji podobnej do PiS znajduje się prezydent USA Donald Trump. Wyborcza wygrana republikańskiego kandydata od początku miała wielu przeciwników. W całych Stanach Zjednoczonych środowiska lewicowe organizują manifestacje i marsze przeciwko prezydentowi.

Tam jednak nie zawsze kończy się na skandowaniu antyprezydenckich haseł. Zwłaszcza, że lewicowi manifestanci najwyraźniej nie dopuszczają argumentów innych, niż ich własne.

Podobną sytuację pokazuje zamieszczone w Internecie nagranie. Podczas marszu protestacyjnego przeciwko Trumpowi jednemu z obserwujących manifestację najwyraźniej nie spodobały się głoszone hasła bądź widoczne w tłumie komunistyczne symbole. Wdał się w dyskusję ze starszym mężczyzną. Ten jednak w pewnym momencie postanowił zamienić siłę argumentów na argument siły i uderzył swojego oponenta transparente w głowę.

Szybko tego pożałował. Uderzony mężczyzna nie zamierzał puścić mu tego płazem. Podstarzały hipis otrzymał kilka ciosów, z których ostatni okazał się nokautujący. Dopiero wtedy agresor zaczął głośno sprzeciwiać się przemocy.

Warto przeczytać: Trump złamał 20-letnią tradycję Białego Domu. Nie uczcił zakończenia ramadanu

Podziel się