Szukaj

Zamachowiec, który zaatakował meczety wystosował manifest. Przetłumaczono go na język polski [foto]

15-03-2019 23:27
manifest zamachowca z Nowej Zelandii Fot. sejmlog.pl/Brenton Tarran / sejmlog.pl/Facebook / screen
Podziel się

28-letni Australijczyk Brenton Tarran, który przeprowadził w piątek zamachy na dwa meczety w Christchurch w Nowej Zelandii przed atakiem opublikował długi manifest, w którym tłumaczy swoje motywy.

Według ostatnich doniesień medialnych w czasie strzelaniny w dwóch meczetach zginęło 49 osób, kilkadziesiąt zostało rannych.

Służby zatrzymały czterech podejrzanych. Wśród nich jest Brenton Tarran, który transmitował zamach w mediach społecznościowych. 28-letni Australijczyk przed atakiem zamieścił w sieci 74-stronicowy manifest, w którym wyjaśniał, dlaczego zdecydował się przeprowadzić zamachy na społeczność muzułmanów.

Koniecznie przeczytaj: Siostry Godlewskie pobiły się na pokładzie samolotu? „Pilot zawrócił. Interweniowali antyterroryści” [+18 wideo]

Czytaj też: „Na Legii Sylwester Marzeń”. Niezwykle widowiskowa oprawa na meczu Ekstraklasy [foto+wideo]

Mężczyzna szeroko pisze o multikulturowości Zachodu i o zastępowaniu rasy białej przedstawicielami innych kultur. Tarran wskazuje też na niski współczynnik urodzeń Europejczyków.

Kryzys masowej imigracji i ujemny wskaźnik płodności jest atakiem na lud europejski, który, jeśli nie zostanie zwalczony, ostatecznie doprowadzi do całkowitego zastąpienia rasowego i kulturowego Europejczyków. Aby zobaczyć pełne efekty, wystarczy spojrzeć na prognozy statystyczne ludności w krajach zachodnich za rok 2100.

Wszystko przez imigrację.

To jest wymiana etniczna.

To jest zastępstwo kulturowe.

To jest wymiana rasowa.

To jest ludobójstwo białych.

- pisze zamachowiec.

Tarran wymienia kilka powodów, które skłoniły go do przeprowadzenia ataku na meczety.

Przede wszystkim by pokazywać najeźdźcom, że nasze ziemie nigdy nie będą ich ziemiami, nasze ojczyzny są naszymi własnymi ziemiami i że dopóki biały człowiek nadal żyje, NIGDY nie podbiją naszych ziem i nigdy nie zastąpią naszych ludzi

- tłumaczy.

Ma to być także zemsta.

By zemścić się na najeźdźcach za setki tysięcy zgonów spowodowanych przez obcych najeźdźców na ziemiach europejskich w całej historii.

By zemścić się za zniewolenie milionów Europejczyków wypartych z ich ziem przez islamistów.

By zemścić się za tysiące ofiar w wyniku ataków terrorystycznych na ziemiach europejskich

Australijczyk wspomina także o Ebbie Akerlund, 11-letniej szwedzkiej dziewczynce, która zginęła w zamachu w Sztokholmie 7 kwietnia 2017 r. Jej śmierć miała być dla Tarrana wstrząsem i stać się dla niej jednym z głównych motywów.

Był to kolejny atak terrorystyczny z całej listy pozornie niekończących się ataków, które miały miejsce regularnie przez całe moje dorosłe życie. Ale z jakiegoś powodu tym razem było inaczej. Cynizm i znieczulenie, z którymi witałem poprzednie ataki tym razem się nie pojawiły. Znikło coś, co było częścią mojego życia tak długo jak pamiętam – cynizm w obliczu ataków islamskich na Zachód. Nie mogłem już odwrócić się od przemocy. Tym razem było inaczej.

Tą różnicą była Ebba Akerlund. Młoda, niewinna i martwa Ebba. Ebba szła na spotkanie ze swoją matką po szkole, kiedy została zamordowana przez islamskiego napastnika, prowadzącego skradziony pojazd przez promenadę handlową, po której szła. Ebba była częściowo głucha, nie usłyszała więc nadjeżdżającego napastnika. Śmierć Ebby z rąk najeźdźców, jej niegodna śmierć i moja niezdolność do jej powstrzymania przełamała mój własny cynizm jak młot kowalski

- opisuje w manifeście 28-latek.

Kolejną przyczyną radykalizacji miał być dla zamachowca wynik ostatnich wyborów we Francji, w których wygrał Emmanuel Macron, a porażkę poniosła Marine Le Pen z Frontu Narodowego. Australijczyk opisuje także swoje doświadczenia z podróży po Europie, a zwłaszcza Francji, która stała się multikulturowa.

W każdym francuskim mieście, w każdym francuskim miasteczku byli najeźdźcy. Bez względu na to, dokąd podróżowałem, bez względu na to, jak mała lub wiejska była społeczność którą odwiedziłem, wszędzie byli najeźdźcy. Francuzi często byli w mniejszości, samotni, bezdzietni lub w zaawansowanym wieku. Natomiast imigranci byli młodzi, energiczni, mieli duże rodziny i wiele dzieci.

W dalszej części mężczyzna odpowiada na pytania, jakie jego zdaniem miały paść po ataku. Tarran wyjaśnia, dlaczego zaatakował akurat muzułmanów (Australijczyk zarzuca im prowadzenie celowej inwazji na Europę) i czy planuje przeżyć atak. Tłumaczy także powód użycia broni palnej i szczegółowo wyjaśnia swoje poglądy. Pisze, że nie jest nazistą, faszystą, rasistą, antysemitą ani konserwatywną, a deklaruje się jako „etno-nacjonalista, który przykłada wagę do zdrowia i dobrobytu swojej rasy ponad wszystkie inne”. Co ciekawe, jako kraj z najbliższymi mu wartościami politycznymi i społecznymi wymienia... Chińską Republikę Ludową.

Najważniejsze fragmenty manifestu przetłumaczył portal SejmLog. Tekst można przeczytać tutaj.

Cały manifest w języku angielskim tutaj.

Wcześniej pisaliśmy też o pojawiających się polskich wątkach. Sprawca ataku inspirował się m.in. polską historią (Odsiecz Wiedeńska) oraz wskazywał nasz kraj jako jeden z tych miejsc, w których może narodzić się silny ruch antyislamski.

Kiedy jeden kraj rusza, ruszasz wraz z nimi, wspierasz ich finansowo, politycznie, społecznie i fizycznie. Mogą być w stanie zdyskredytować jeden mały ruch z jednego narodu. Ale kiedy Europejczycy ze wszystkich krajów i kontynentów ruszają się, by odzyskać swoich braci, nie są w stanie zaatakować tych grup. Ruch może rozpocząć się w Polsce, Austrii, Francji, Argentynie, Australii, Kanadzie, a nawet Wenezueli, ale ruch rozpocznie się i kiedy to się stanie, bądź gotowy zrobić wszystko dla swoich ludzi, z całą mocą

- pisał Tarran.

Więcej pisaliśmy o tym tutaj: Nowa Zelandia: Seria zamachów na meczety. Pojawiły się zaskakujące polskie wątki [foto]

Warto przeczytać: Skandaliczny atak na Polskę na konferencji we Francji! Do sieci trafiło szokujące nagranie [wideo]

Podziel się