Szukaj

Makabra na Ukrainie. 20-letnia córka bogacza wjechała Lexusem w pieszych. Zabiła 6 osób [FOTO + WIDEO]

19-10-2017 19:32
Wypadek w Charkowie Fot. Actu17‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj wieczorem w Charkowie. Lexus wjechał w pieszych na chodniku. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do sześciu. Kilka osób jest rannych. Stan dwóch określany jest jako ciężki.

Luksusowym autem kierowała 20-letnia Olena Zajcewa, która jest adoptowaną córką multimilionera z branży energetycznej, Wasilija Zajcewa. Lexus zarejestrowany jest na jej ojca.

Policja ustaliła, że kobieta z dużą szybkością wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzyła się z innym autem. Ciężarówka w wyniku uderzenia została wyrzucona w kierunku chodnika obok przejścia dla pieszych, gdzie grupa osób czekała na zmianę świata na zielone. Lexus spadł na dach, zaczął koziołkować i dosłownie miażdżył kolejnych ludzi.

Koniecznie przeczytaj: Samochód wjechał w tłum ludzi przed znanym muzeum w Londynie. Są ranni [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Dramatyczne nagrania z Kielc. Pijany kierowca BMW wjechał w ludzi na przystanku autobusowym [WIDEO]

W wyniku wypadku śmierć poniosło 6 osób, wśród nich 15-letnia dziewczyna. Jedną z rannych osób jest ciężarna kobieta, która wczoraj była operowana. Dwie osoby znajdują się w stanie ciężkim.

Sprawczyni wypadku nie została ranna. Ochroniarze kobiety wyciągnęli ją z auta i bronili przed rozwścieczonym tłumem, który widział co zaszło.

Zajcewa została zatrzymana i przebywa w areszcie (na razie na trzy dni). Policja przekazała, że 20-letnia studentka była trzeźwa. Jeżeli kobieta zostanie skazana, grozi jej 10 lat więzienia.

Przerażający moment wypadku zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Zdjęcia i nagranie z momentem wypadku można zobaczyć tutaj.

Warto przeczytać: Prezydent Andrzej Duda bardzo zdecydowanie o relacjach z Ukrainą: „To jest coś nie do przyjęcia” [WIDEO]

Podziel się