Szukaj

Zaskakująca deklaracja Emmanuela Macrona. Prezydent Francji zapowiedział walkę z radykalnym islamem. Zaczął od zamykania meczetów

17-04-2018 12:03
Emmanuel Macron Fot. kremlin.ru / wikimedia.org / CC BY 4.0
Podziel się

Jak poinformował „Le Figaro”, prezydent Francji zapowiedział zamykanie radykalnych meczetów, wprowadzenie ścisłej kontroli państwa nad finansowaniem pozostałych oraz opracowanie konkretnych zasad i reguł, które będą obowiązywać w meczetach.

W wyniku ostatnich zamachów Emanuelle Macron, zapowiedział dalsze zamykanie meczetów. Jak dotychczas dzięki jego rzekomej inicjatywie zamknięto trzy islamskie świątynie: w Sartrouville, Aix-en-Provence oraz Marsellie.

Podczas wtorkowego wywiadu dla TF1 prezydent Francji stanowczo podkreślił, że jego kraj ma poważny problem z radykalnym islamem:

Są takie meczety i ludzie, którzy nie szanują praw Republiki, którzy nauczają rzeczy, które nie są w zgodzie z prawami Republiki, co prowadzi do przemocy, takie będą zamykane.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump zażartował z Emmanuela Macrona. Prezydent USA... strzepnął łupież z jego marynarki: „Teraz wyglądasz perfekcyjnie” [wideo]

Czytaj też: Francja zaostrza przepisy dotyczące imigrantów - zmiany są znaczące. Wściekła po przegranym głosowaniu lewica mówi o łamaniu praw człowieka

W trakcie tej rozmowy zapowiedział także, że w najbliższych miesiącach zostaną opracowane i podane do informacji publicznej ścisłe „zasady działania i finansowania” meczetów. Jak przyznał, to rozwiązanie konsultował m.in. z księciem, następcą tronu Arabii Saudyjskiej podczas jego niedawnej wizyty we Francji:

Nie chcę więcej meczetów, których otwarcie jest potajemnie finansowane. Nie chcę więcej ludzi, którzy używają pieniędzy na pielgrzymki (hadżdż) do robienia innych rzeczy.

„Le Figaro” wyraźnie podkreśliło, że prezydent Emmanuel Macron wypowiadając się zarówno w kwestii finansowania i zamykania meczetów, używał słowa „nieustępliwy”, co ma oznaczać jego niezwykłą determinacje we wprowadzeniu tych zmian.

Warto przeczytać: Londyn: Modlący się muzułmanie uniemożliwili wyjazd samochodów z osiedla. „Meczet znajdował się dwa bloki dalej” [wideo]

Podziel się