Szukaj

Macron twierdzi, że terroryzm to efekt… zmian klimatu [WIDEO]

14-07-2017 17:16
Emmanuel Macron, G20 Fot. Thierry MARIANI / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Słowa wypowiedziane przez prezydenta Francji na szczycie G20 w Hamburgu naprawdę mogą wprawić w osłupienie. Emmanuel Macron przekonywał bowiem, że jedną z przyczyn terroryzmu jest… globalne ocieplenie.

Nie możemy prowadzić skutecznej walki z terroryzmem, jeżeli nie podejmujemy zdecydowanych działań przeciwko globalnemu ociepleniu, albo musimy iść i wyjaśnić ludziom, którzy mieszkają w Czadzie, Nigerię oraz w innych afrykańskich krajach, że klimat nie jest problemem – mówił prezydent Francji.

Dzisiaj, terroryzm powoduje ogromne dysproporcje w naszym świecie. To, że tego doświadczamy związane jest z zaburzeniami klimatycznymi, jakie wywołał nasz międzynarodowy tryb produkcyjny. To wszystko jest ze sobą połączone – przekonywał Macron.

Koniecznie przeczytaj: Zabawna sytuacja w czasie szczytu G20. Macron robi wszystko, aby stanąć obok… Trumpa [WIDEO]

Czytaj też: 100 milionów imigrantów napłynie do Europy z powodu… zmian klimatu?

Nietrudno się domyślić, że jego słowa spotkały się ze zdecydowaną reakcją środowisk prawicowych we Francji.

Terroryzm jest związany z brakiem równowagi klimatu! Uspokoiłem się. Myślałem, że ma on związek z islamizmem! – napisał na Twitterze Republikanin Thierry Mariani.

Z kolei Front Narodowy wprost nazwał słowa prezydenta zniewagą dla ofiar zamachów terrorystycznych we Francji. Polityk tej partii Aurélien Legrand dodał też, że wypowiedź Macrona jest „żałosna i niepokojąca w kontekście bezpieczeństwa kraju”.

Warto przeczytać: Dziennikarz TVP pokazuje, jak wygląda salka modlitewna dla gości szczytu G20 [FOTO]

Podziel się