Szukaj

Francja: 200 „młodych” przypuściło szturm na supermarket. Wcześniej okradziony został raper [wideo]

27-09-2018 16:09
Raper okradziony w Lyonie Fot. La Déchetterie De Périscope / You Tube / screen YouTube
Podziel się

We wtorek po południu doszło do niecodziennego zdarzenia na przedmieściach Lyonu, trzeciego co do wielkości miasta Francji. Media informują o szturmie 200 „młodych osób” na lokalny supermarket. Sytuacja miała miejsce podczas kręcenia teledysku rapera z Marsylii.

Muzyk, którego ekipa filmowa zablokowała ruch na przedmieściach Lyonu, bardzo szybko musiał przerwać nagrywanie materiału, ponieważ… został okradziony. Grupa nastolatków z okolicy zabrała mu telefon.

Koniecznie przeczytaj: Francja: Polski kierowca ciężarówki został zaatakowany przez imigrantów. Tuż obok radiowozu policji [wideo]

Czytaj też: Francja: Niezwykle wymowne dane. Takie imiona najczęściej noszą dzieci pochodzące z obrzeży Paryża

To jednak nie koniec. Około 200-osobowy tłum postanowił przypuścić szturm na lokalny supermarket. Media mówią o młodzieży w wieku 12-17 lat, nie podając więcej szczegółów. Wiele jednak wskazuje na to, że były to dzieci imigrantów mieszające na przedmieściach.

Ochrona zdążyła zamknąć wejście do supermarketu i nie wpuściła nastolatków do sklepu. W środku zostało uwięzionych około 60 klientów, w tym osoby starsze, które były przerażone atakiem. Mimo szybkiej interwencji policji, tłum zdołał zdewastować witryny. Zniszczenia oszacowano na 40 tys. euro.

Warto przeczytać: Niemcy: Tak oswaja się najmłodszych z problemem imigracji. Propagandowy spot na kanale dla dzieci [wideo]

Podziel się