Szukaj

Dziennikarz skomentował słowa posłanki Nowoczesnej: „Za te słowa to się Pani dostanie” [WIDEO]

27-12-2016 21:38
Katarzyna Lubnauer, Nowoczesna Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Katarzyna Lubnauer, posłanka Nowoczesnej 27 grudnia udzieliła wywiadu w Radiu Zet. Prowadzący audycję Konrad Piasecki pytał ją między innymi, co myśli o wypowiedziach polskich biskupów, którzy krytycznie ocenili okupację Sejmu w święta przez posłów „zjednoczonej opozycji”.

Nie podcina pani skrzydeł, nie podcinają pani skrzydeł głosy Kościoła na temat tego protestu - „okupacji sali sejmowej nie wolno nazywać obroną demokracji” - Sławoj Leszek Głódź, „posłowie powinni zawiesić swój protest na czas świąt. To, co się stało, to w jakimś sensie było przeciwko tym świętom”, to kardynał Nycz – pytał posłankę dziennikarz.

Po pierwsze nie będzie zaskoczeniem chyba dla pana, jeżeli powiem, że jestem za rozdziałem Kościoła i państwa i uważam, że Kościół powinien w mniejszym stopniu uczestniczyć w polityce. Natomiast mamy też głosy pana biskupa Pieronka, który dość jednoznacznie wskazał… - mówiła Lubnauer, jednak w tym momencie wtrącił się Piasecki.

Koniecznie przeczytaj: Katarzyna Lubnauer twierdzi, że ataki na Nowoczesną związane są z… wysokim poparciem dla Ryszarda Petru [WIDEO]

Czytaj też: Petru zabrał głos w sprawie głośnego zdjęcia z posłanką. Lidera Nowoczesnej próbowała też tłumaczyć Lubnauer [WIDEO]

Księdza biskupa… - poprawił.

Księdza biskupa Pieronka, tak - przyznała posłanka Nowoczesnej.

Za pana biskupa Pieronka to się pani dostanie – ocenił dziennikarz.

Generalnie większość posłów Nowoczesnej Ryszarda Petru raczej nie wykazuje zbyt dużej religijności, za przykład można choćby podać aktywne wspieranie proaborcyjnych „czarnych protestów” czy jak wyżej, mówienie o katolickich duchownych per pan.

Może jedynie dziwić, w kontekście postulatów tej partii o potrzebie rozdziału Kościoła od państwa, organizowanie w Sejmie Wigilii. Choć z drugiej strony, trzeba przyznać, że chyba nie do końca była to tradycyjna Wigilia, skoro posłowie okupujący parlament zajadali się między pasztetem otrzymanym w formie „daru” od KOD-u.

Warto przeczytać: Lubnuer wyśmiana przez dziennikarza Polsat News. „Niech się pani nie pogrąża” [WIDEO]

Podziel się