Szukaj

Przerażające nagranie z Wielkiej Brytanii. Kierowca celowo rozpędzał się i wjeżdżał w ludzi [wideo]

25-08-2018 16:35
Londyn, kierowca celowo rozpędzał się i wjeżdżał w ludzi Fot. London 999 Feed / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W angielskim Ramford, we wschodnim Londynie, świadek zarejestrował szokujące sceny. Samochód prowadzony przez czarnoskórego mężczyznę celowo wjeżdżał w pieszych.

Jak podaje brytyjski „The Sun”, do zdarzenia doszło na Chandlers Way w Ramford, w niedzielę 19 sierpnia po godzinie 3.00 nad ranem.

Na filmie widać, jak auto rozpędza się i z impetem uderza w grupę ludzi idących chodnikiem. Samochód cofa i znowu rusza, taranując kolejnych pieszych. W pojeździe poza kierowcą znajdowała się także inna osoba. Jeden ze świadków próbuje zatrzymać auto, ale nie udaje mu się to. Samochód odjeżdża z piskiem opon. Na filmie słychać przeraźliwe krzyki kobiety, a także komentarze nagrywającego mężczyzny.

Koniecznie przeczytaj: Stargard: 18-letni kierowca BMW wjechał w tłum ludzi. Kilka osób rannych. Jest nagranie [foto+wideo]

Czytaj też: Francja: Kierowca wjechał w 50-osobowy tłum. Według świadków krzyczał „Allahu Akbar” [wideo+foto]

Wideo szybko rozprzestrzeniło się w sieci i stało się viralem. Policja rozpoczęła dochodzenia w sprawie, prosząc świadków o zgłaszanie się. Następnego dnia niedaleko miejsca zdarzenia odnaleziono porzucone auto, które miało uszkodzenia jak samochód na filmie.

Wkrótce ustalono tożsamość kierowcy. W środę zatrzymano dwie osoby, 24- i 28-latka, którzy usłyszeli już zarzut usiłowania zabójstwa. Na razie nie są znane ich motywy.

Śledztwo trwa. Policja nadal apeluje, aby osoby mające informacje o zdarzeniu albo poszkodowane w czasie ataku zgłaszały się.

Nagranie można zobaczyć poniżej.

Warto przeczytać: W Warszawie trwa Wielka Defilada Niepodległości. Oglądaj transmisję na żywo [foto+wideo live]

Podziel się