Szukaj

Francuscy generałowie napisali list do Emmanuela Macrona. „Nie ma pan prawa pozbawić nas naszej ojczyzny”

14-12-2018 16:59
Emmanuel Macron o Francji w UE Fot. Onlinemagazine / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Grupa francuskich generałów napisała list otwarty do prezydenta Emmanuela Macrona, w którym oskarżają go o zdradę narodu i łamanie demokracji. Wszystko z powodu podpisania paktu migracyjnego.

Autorzy listu zarzucają Macronowi, że prowadząc swoją politykę sprzeciwia się woli narodu i tym samym łamie zasady demokracji. Wojskowi zwracają uwagę, iż wprowadzana w życie idea państwa multi-kulti zupełnie się nie sprawdziła, co więcej doprowadziła do sytuacji, iż są w kraju miejsca, które nie podlegają żadnej kontroli:

Państwo Francuskie za późno zdało sobie sprawę z tego, że niemożliwe jest zintegrowanie zbyt dużej liczby ludzi.Na dodatek w wielu miejscach, gdzie nie szanuje się już praw Republiki od 40 lat powstaje całkowicie odmienna kultura. Nie ma pan prawa samodzielnie podejmować decyzji, by zniszczyć naszą cywilizacje i pozbawić nas naszej ojczyzny.

Koniecznie przeczytaj: Decyzja o wycofaniu art. 7 wobec Polski to nie przypadek? Emmanuel Macron zapowiada we Francji gruntowną reformę sądownictwa i likwidację... Trybunału Sprawiedliwości

Czytaj też: Bronisław Komorowski uważa, że Emmanuel Macron to optymalny kandydat dla Polski [WIDEO]

Ponadto francuscy oficerowie stwierdzili, że podpisanie paktu migracyjnego było kolejnym ciosem wymierzonym w suwerenność kraju oraz może stanowić kolejny powód dla obywateli do podjęcia buntu przeciw władzy.

Pod listem napisanym przez generała Antoine Martineza podpisało się dziesięciu innych generałów, admirał i pułkownik, a także były minister obrony Charles Millon.

Pakt migracyjny został podpisany w poniedziałek 10 grudnia br. w Maroko. Sygnatariuszami są 164 państwa. Umowy nie podpisały m.in: Stany Zjednoczone, Polska, Szwajcaria, Izrael oraz państwa Europy Środkowej.

Warto przeczytać: Zabawna sytuacja w czasie szczytu G20. Macron robi wszystko, aby stanąć obok… Trumpa [WIDEO]

Podziel się