Szukaj

Nieformalny lider „żółtych kamizelek” ciężko ranny w trakcie manifestacji. „Może stracić oko” [wideo+foto]

28-01-2019 16:10
Jerome Rodrigues Fot. Adam Gwiazda / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W mediach społecznościowych publikowane są szokujące materiały z ostatnich protestów „żółtych kamizelek”. Dotyczą one jednego z liderów tego ruchu Jerome’a Rodriguesa, który w trakcie tych manifestacji został trafiony w oko. Według lekarzy niewykluczone, że mężczyzna całkowicie je straci.

O dramacie lidera „żółtych kamizelek” informował m.in. polski dziennikarz Daniel Liszkiewicz. Opublikował on nagranie, na którym widać, jak policja strzelająca granatami trafia w twarz Jerome'a Rodgriguesa: 

Koniecznie przeczytaj: W Polsce też pojawią się żółte kamizelki. Protestować zamierzają… urzędnicy

Czytaj też: Francja: Antysemicki atak na znanego żydowskiego filozofa. Grożono mu śmiercią [wideo]

Protestujący twierdzą, że siły porządkowe stają wobec nich coraz bardziej brutalne. Świadczą o tym obrażenia, jakich doznał poszkodowany mężczyzna:

Jak informowali znajomi Rodriguesa, został on przez nich ewakuowany i przetransportowany do szpitala. Z relacji mediów wynika, iż lekarze stwierdzili, że wciąż istnieje poważne ryzyko, że nie uda się uratować jego oka. Ranny mężczyzna opublikował w sieci zdjęcie pokazujące jego obrażenia.

Zdjęcie zamieszczone w sieci przez lidera „żółtych kamizelek” wywołało oburzenie internautów, którzy udostępniali je dalej. W swoich komentarzach użytkownicy mediów społecznościowych nie szczędzili ostrej krytyki wobec francuskich władz.

Warto przeczytać: Francja atakuje Polskę za wołowinę. Tymczasem, to co dzieje się w tamtejszych rzeźniach, mrozi krew w żyłach [+18 wideo]

Podziel się