Szukaj

Włochy: Lider Ligi Północy zapowiedział bardzo radykalne kroki wobec imigrantów. Lewicowe organizacje już protestują

21-02-2018 20:34
Matteo Salvini Fot. Niccolò Caranti / wikimedia.com / CC BY-SA 4.0
Podziel się

We Włoszech trwa obecnie kampania wyborcza. Tradycyjnie przywódcy różnych ugrupowań politycznych składają swoje mniej lub bardziej realne obietnice. Największe kontrowersje wywołała jednak deklaracja lidera Ligi Północnej, Matteo Salviniego, który w swoim niedawnym wystąpieniu obiecał, że jeżeli jego ugrupowanie dojdzie do władzy, to natychmiast rozpoczną się masowe deportacje nielegalnych imigrantów. Jego słowa, niemal od razu spotkały się z głośnymi protestami lewicowych mediów.

W swoim wystąpieniu Matteo Salvini tłumaczył że, Włosi nie są rasistami, ale dotychczasowa, nieodpowiedzialnie prowadzona polityka migracyjna doprowadziła do powstania wielu poważnych problemów. W związku z tym, jak zapowiedział, zostaną przeprowadzone deportacje, które obejmą nawet 500 tys. osób. Następnie dodał, że obecnie to jego rodacy zmagają się z poważnymi problemami, głównie natury ekonomicznej, dlatego też oni, jako pierwsi powinni otrzymać niezbędną pomocą od państwa. 

Koniecznie przeczytaj: Sensacyjne i wyjątkowo niepokojące informacje. Według niemieckiego wywiadu Korea Północna jest w stanie zaatakować kraje Europy Środkowej, w tym Polskę

Czytaj też: Antifa protestowała przeciwko podjęciu radykalnych kroków wobec imigrantów. Nie sądzili, że policjanci tak szybko zareagują na zaczepki [wideo]

Obetnica Salviniego wzbudziła ostry sprzeciw lewicowych zachodnich mediów i organizacji charytatywnych zajmujących się niesieniem pomocy imigrantom, które jednomyślnie stwierdziły, że ma ona charakter populistyczny i jest niemożliwa do zrealizowania.

Jednym z głównych problemów, z którym muszą mierzyć się obecne włoskie władze, zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnym to zapewnianie uchodźcom miejsc do życia. Jak informują tamtejsze media, już teraz brakuje wolnych mieszkań, a ośrodki dla imigrantów są po prostu przepełnione. To właśnie z tego powodu Włochy, podobnie jak Grecja, mocno naciskały na państwa Grupy Wyszehradzkiej, aby te zgodziły się na obowiązkowe przyjmowanie uchodźców.

Wybory we Włoszech odbędą się już 4 marca. Wszystko wskazuje na to, że obywatele nie poprą aktualnie rządzących krajem władz centrolewicowych, gdyż to prawicowa koalicja, w której skład wchodzi m.in. Liga Północna kierowana przez Matteo Salviniego, cieszy się obecnie największym poparciem społecznym oscylującym na poziomie 37%.

Warto przeczytać: W cieniu sporu z Izraelem w Warszawie trwa kampania promująca przyjmowanie muzułmańskich imigrantów. „Warszawiacy się nie boją” [foto]

Podziel się