Szukaj

Lewicowi aktywiści fetowali usunięcie krzyża. Nie spodziewali się tragicznego końca swojej „zabawy” [WIDEO]

21-07-2017 21:54
Hiszpania, lewica fetuje usunięcie krzyża Fot. news tv 2 / youtube / screen YouTube
Podziel się

Ze wzniesionymi w górę pięściami i przy dźwiękach „Międzynarodówki” hiszpańscy lewacy asystowali przy usuwaniu krzyża, upamiętniającego żołnierzy generała Franco, poległych podczas wojny domowej. Ich „zabawa” skończyła się tragicznie.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło podczas demontażu pomnika w baskijskiej miejscowości Larrabetzu.

Z końcem kwietnia br. miejscowa rada miejska zadecydowała o usunięciu kamiennego obelisku z krzyżem na górze Gaztelumendi, upamiętniającego poległych w 1937 roku żołnierzy gen. Franco. Jego miejsce ma zająć tablica ku czci „walczących o wolność” bojowników „przeciw faszyzmowi”.

Podczas demontażu obelisku, do którego przystąpiono na początku lipca, liczna grupa lewicowych aktywistów manifestowała swoją nienawiść wobec „frankistowskich faszystów”. Niestety, w pewnym momencie przedsięwzięcie wymknęło się spod kontroli.

Koniecznie przeczytaj: Skrajna lewica zachwycona słowami… Adolfa Hitlera. Genialny trolling Antify [WIDEO]

Czytaj też: Polski dżihadysta namawia do ataku na nasz kraj

Chociaż demontaż pomnika wykonywała specjalistyczna firma, a całą operacja nadzorowana była przez upoważnione osoby, doszło do nieszczęścia. Obelisk spadł w miejsce inne, niż planowali wykonawcy demontażu.

W efekcie odłamane kamienne elementy pomnika spadły na gapiów. Poważne obrażenia, w tym złamania kończyn, odniosły trzy osoby. Tylko najlżej ranny czwarty z poszkodowanych nie wymagał hospitalizacji.

Rada miejska Larrabetzu wyraziła solidarność z ofiarami i zapowiedziała wyjaśnienie przyczyn wypadku.

Chociaż od zakończenia hiszpańskiej wojny domowej minęło już blisko osiem dekad, powstałe wówczas podziały do dziś są żywe w społeczeństwie. Zwłaszcza w kraju Basków, gdzie zarówno środowiska prawicowe, jak i lewicowe opowiadały się przeciwko reżimowi gen. Franco, połączone wspólnym dążeniem do niepodległości.

Warto przeczytać: Według francuskiego uczonego, lewica próbuje wykorzystać islam jako narzędzie

Podziel się